Kryminałki: Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu

Policjanci bialskiej komendy ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. Sprawca wpadł na dość nietypowy pomysł, skradł kluczyki do samochodu ciężarowego, którym odjechał. Porzucił go dwa kilometry dalej. Wewnątrz znajdował się ładunek wart 250 tys. euro. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zgodnie z kodeksem karnym za krótkotrwałe użycie pojazdu, 42-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy uzyskali informację, iż na terenie jednej z bialskich firm nieznany sprawca dokonał kradzieży. Jego łupem padł samochód ciężarowy wraz z ładunkiem wartym 250 tys. euro. Łączna suma strat w wyniku zdarzenia wyniosła ponad 1,2 mln złotych. Sprawca porzucił auto dwa kilometry dalej. Z uwagi, że właściciel odzyskał skradzione mienie, przestępstwo to nie zostało zgłoszone organom ścigania.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili personalia mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie tego czynu. Jest to 42-letni mieszkaniec miasta. W rozmowie z policjantami 42-latek przyznał, że wykorzystał moment nieuwagi i z pomieszczenia służbowego skradł kluczyki jednego z aut, którym następnie odjechał. Jednak, gdy na jednej z ulic nie mógł zawrócić pozostawił samochód.

Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie 42-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *