Wybory Samorządowe 2018 – podsumowanie! (film)

Za nami II tura wyborów samorządowych. Już wszystko wiadomo. Wczoraj mieszkańcy miasta i trzech gmin zdecydowali kto będzie kierował urzędami miasta i gmin przez kolejne 5 lat. W Białej Podlaskiej będzie to nowy prezydent – Michał Litwiniuk. W Gminie Biała Podlaska wójtem pozostał Wiesław Panasiuk. Podobnie w Gminie Zalesie gdzie fotel szefa gminy obronił Jan Sikora. W Janowie Podlaskim nowym wójtem został Leszek Chwedczuk.

Tym samym wyłonione zostały władze wszystkich miast i gmin Powiatu Bialskiego i miasta Biała Podlaska. Wyznaczono już terminy pierwszych sesji Rad Miast i Gminy. Komisarze Wyborczy mają obowiązek zwołać pierwsze sesje w terminie od 19 do 23 listopada. Wtedy wybrane zostaną prezydia nowych rad – przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz ustalone terminy kolejnych rad.

– Pragnę bardzo podziękować mieszkańcom miasta, którzy udzielili mi ogromnego kredytu zaufania, że zgodzili się wspólnie co do dobrej, mądrej, ambitnej, ale zrównoważonej i odpowiadającej naszym realnym możliwościom wizji rozwoju Białej Podlaskiej  oraz przyjaznego mieszkańcom życzliwego i otwartego stylu sprawowania urzędu prezydenta miasta – mówi nowy prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

– Jak już opadły te emocje po ogłoszeniu wyników, ja naprawdę teraz czuję ogromny ciężar odpowiedzialności. Myślę, że nie zawiodę naszych mieszkańców. Bardzo serdecznie wam dziękuję za oddane głosy na moją osobę – mówi wybrany na piątą kadencję wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

Już w I turze wybrani zostali:
– miasto Międzyrzec Podlaski – Zbigniew Kot,
– miasto Terespol – Jacek Danieluk,
– gmina Międzyrzec Podlaski – Krzysztof Adamowicz,
– gmina Drelów – Piotr Kazimierski,
– gmina Leśna Podlaska – Paweł Kazimierski,
– gmina Konstantynów – Romuald Murawski,
– gmina Rokitno – Jacek Szewczuk,
– gmina Terespol – Krzysztof Iwaniuk,
– gmina Piszczac – Kamil Kożuchowski,
– gmina Łomazy – Jerzy Czyżewski,
– gmina Rossosz – Kazimierz Weremkowicz,
– gmina Wisznice – Piotr Dragan,
– gmina Tuczna – Zygmunt Litwiniuk,
– gmina Kodeń – Jerzy Troć,
– gmina Sosnówka – Marcin Babkiewicz,
– gmina Sławatycze – Arkadiusz Misztal.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Wybory Samorządowe 2018
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

4 komentarze

 • Suweren zadowolony

  Brawo Radiobiper, brawo Mariusz – sukces niewątpliwy i radość suwerena ogromna. Dalim radę …… Jeszcze raz brawo!

  • mati

   Z czego się cieszyć ze lud wybrał trójkę oszołomów z koalicji oszołomów teraz zobaczycie pieniądze z województwa jak świnia niebo i zacznie się ponowne zaciąganie kredytów i tym samym zwiększenie zadłużenia miasta Pytam się dlaczego pan Litwiniuk nie zrezygnował z urzędu vice prezydenta skoro teraz uważa ze miasto było źle zarządzane jakoś gdy był wice to jakoś nie narzekał

   • Piotruś

    Nie zrezygnował ponieważ zarabiał pieniążki na utrzymanie rodziny ☺, taki pierwszy lepszy przykład. Jeżeli władze województwa będą nałóżą Białej szlaban na środki, to pokażą swoją negatywną, lecz prawdziwą twarz, zgodnie z zasadą kto nie z nami ten przeciwko nam. Proszę nie wierzyć w brednie, że od tej chwili Biała straci fundusze i będzie musiała wspomagać się kredytami.

 • Sam

  Czy pan Stefaniuk skomentował wynik wyborów? Czy nie ma odwagi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *