Biała Podlaska: Przedsiębiorcy zorganizowali debatę prezydencką (film)

W sobotę, 13 października, w siedzibie Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej zorganizowano debatę prezydencką. Stawili się na niej: Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa), Andrzej Czapski (RASiL) i Michał Litwiniuk (Koalicja Obywatelska). Zabrakło Dariusza Stefaniuka. Przesłał pocztą elektroniczną przeprosiny i informacje, że ma gości z zagranicy. W materiale część 1 debaty. Oto co interesuje bialskich przedsiębiorców i co na ten temat mają do powiedzenia kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

Gości debaty powitał Eugeniusz Izdebski, prezes BPIG.
Debatę poprowadzili Jarosław Łepecki i Jerzy Jaworski.

Sami kandydaci ocenili debatę na spokojną ale i merytoryczną. W kuluarach padały stwierdzenia o tym, że ci trzej Panowie stworzyliby razem ekipę mogącą wyprowadzić Białą Podlaską ze stagnacji i nadrobić stracony czas czterech lat. W wielu kwestiach programy kandydatów pokrywają się. W innych istnieje różnica zdań jednak konstruktywna i mogąca w ciągu dalszych negocjacji doprowadzić do wspólnych przedsięwzięć.

Rozwój gospodarczy miasta który w większości kreują przedsiębiorcy zrzeszeni w BPIG jest ważny i w praktyce dotyczy każdego mieszkańca Białej Podlaskiej. Przedsiębiorcy poprzez debatę chcieli poznać zamierzenia i plany kandydatów na prezydenta. Poprzez pytania samych przedsiębiorców jakie padły w drugiej części spotkania zasygnalizowano problemy z jakim boryka się środowisko przedsiębiorców w Białej Podlaskiej. Dodatkowo chodziło o przekazanie pewnych pomysłów które to być może – przyszły prezydent – będzie chciał wziąć pod rozwagę.

Podczas debaty kandydaci mieli możliwość zaprezentowania mocnych stron i dokonań jakie udało się osiągnąć. Omówili też najważniejsze założenia które chcą zrealizować jako Prezydent Miasta Biała Podlaska. Pytania do kandydatów dotyczyły głównych kierunków rozwoju miasta ze szczególnym obszarem rozwoju gospodarczego.

Członków BPIG interesowały planowane remonty, inwestycje, wsparcie przedsiębiorczości czy też wzmocnienie promocji Białej Podlaskiej na arenie krajowej i międzynarodowej. Dodatkowo tematycznie pytano o ochronę środowiska, tereny zielone, demografię i obszary powiązane.

Zupełnie oddzielnym tematem był jednak problem bialskiego lotniska. Przedsiębiorcy pytali czy jest konkretny plan działań co do tego terenu.

Kolejny poruszany temat to ewentualne zasady nowego prezydenta, stosowane we współpracy z organizacjami przedsiębiorców w tym ze zrzeszonymi w Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej. Tu członkowie BPIG mają rację, w środowisku tym tkwi ogromny potencjał intelektualny i ogromne doświadczenie które powinno być wykorzystywane.

Już jutro 2 część debaty!! Zapraszamy!!


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska miasto / Wybory Samorządowe 2018 / Bialskopodlaska Izba Gospodarcza
film: Małgorzata Mieńko
tekst: Mariusz Maksymiuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *