Dni otwarte Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

W tym roku przypada już dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, która  odbędzie się w dniach 15 – 19 października. Wydarzenie to ma na celu promowanie poradnictwa zawodowego – wspieranie edukacji, zawodu, pracy i kariery. Jego inicjatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczne hasło OTK brzmi: „Bądź architektem swojego szczęścia!”.

Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej po raz kolejny w tym czasie organizuje Dni otwarte Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Osoby zainteresowane, w tym młodzież szkolna, będą mogły uczestniczyć w spotkaniu z doradcą zawodowym, przedstawicielami służb mundurowych, czy uczelni wyższych z kierunków informatycznych i lotniczych. Podczas zajęć przekazane zostaną informacje na temat rekrutacji i pracy w danej formacji, jak i warunkach naboru, studiowania na ww. kierunkach.

15 października zaplanowana jest filmoteka pt. „4 rzeczy, które przydadzą się nie tylko  w życiu zawodowym”, w ramach której będzie można obejrzeć filmy dotyczące: technik radzenia sobie ze stresem, technik negocjacyjnych, pozytywnego myślenia czy asertywności. Dzień później (16.10) odbędą się Eurolekcje na temat pracy, studiów i wolontariatu w Krajach Unii Europejskiej. 17 października – „Dzień badań predyspozycji zawodowych” umożliwi uczniom zbadanie swoich predyspozycji zawodowych i zainteresowań. 18 października odbędzie się z kolei „Dzień z zawodami technicznymi”, a w nim bardziej szczegółowo omówione zostaną zawody związane z komputerem (zaproszeni są przedstawiciele Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach) i zawody lotnicze (zaproszeni są przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie). Piątek 19 października poświęcony będzie zawodom mundurowym, gdzie młodzież będzie miała możliwość spotkać się z przedstawicielami następujących formacji: Policji, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Straży Granicznej i  Straży Pożarnej. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Centrum pod nr telefonu: 83 343 45 63 oraz mailowo: centrum.bialapodlaska@wup.lublin.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 


materiał: WUP w Lublinie, Filia w Bialej Podlaskiej
tekst: Małgorzata Piesta, Doradca zawodowy ds. poradnictwa zawodowego WUP w Lublinie, Filia w Białej Podlaskiej
grafika: https://pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *