Wisznice: Stypendyści starosty bialskiego i ślubowanie pierwszoklasistów

W piątek, 5 października, w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego miało miejsce ślubowanie 36 nowych uczniów szkoły – pierwszoklasistów, oraz wręczenie ośmiu najlepszym uczniom Stypendiów Naukowych Starosty Mariusza Filipiuka.

W poprzednich latach mieliśmy nawet ponad dwudziestu stypendystów. Nie liczy się jednak ilość a jakość. A to elita naszych wychowanków. Już za rok myślę, że będzie znacznie lepiej. Czeka nas nabór z ostatniego rocznika szkół gimnazjalnych i pierwszych kończących klas ósmych w szkołach podstawowych. – mówi Piotr Osipiuk, dyrektor liceum.

Niestety z roku na rok szkołę, jako miejsce dalszej edukacji na poziomie średnim wybiera coraz mniej uczniów. Tu widać wyraźnie niż demograficzny i skutki wyludniania się gmin województwa lubelskiego.
Daleką stąd do dużych ośrodków miejskich, tym samym perspektywy rozwoju są mono ograniczone. Jednak nie dla wszystkich. Są jednostki świetnie sobie radzące w takich gminach jak Wisznice, Rossosz, Sosnówka, Jabłoń czy Podedwórze. To z tych obszarów rekrutuje się największa ilość uczniów.
Nie pozostajemy bierni w tej sytuacji. Postawiliśmy mocno na klasy mundurowe i to się przyjęło. Zamierzamy nadal rozwijać ten kierunek kształcenia. Naszym atutem jest jest dobrze wyposażona i wyremontowana szkoła. Dysponujemy wszystkim co potrzebne jest w kształceniu młodego człowieka. Nie można zapomnieć o kadrze.

To specjaliści w poszczególnych branżach. Plusem szkoły jest też internat z siedemdziesięcioma miejscami. Szkolna kuchnia zabezpiecza wyżywienie a dodatkowo zasila nasz budżet oferowanym tu cateringiem. W wakacje praktycznie nie było wolnych miejsc w schronisku młodzieżowym jakie uruchomiliśmy na bazie internatu. Jesteśmy szkołą kreatywną. – dodaje dyrektor Osipiuk.
W tym roku stypendia Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka przyznano ośmiu uczniom, otrzymali je:
Arkadiusz Karpiuk (średnia 5,2),
Ewelina Karpiuk (5,1),
Maciej Burzec (5,1),
Kinga Linkiewicz (5,0),
Natalia Ozga (5,0),
Monika Klimkowicz (4,7),
Julia Zawadzka (4,7)
Maria Klimiuk (4,6).
Gratulujemy!!


materiał: Radio Biper Wisznice
temat: LO im W. Zawadzkiego w Wisznicach / Wisznice gmina / Powiat Bialski
tekst i zdjęcia: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *