Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” z udziałem orkiestry kameralnej (zaproszenie)

9 października 2018 roku o godz. 17:00 w Auli Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego Filii w Białej Podlaskiej (ul. Akademicka 2) odbędzie się szczególne wydarzenie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz inauguracji roku akademickiego 2018/2019. W tym wyjątkowym koncercie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” z udziałem orkiestry kameralnej, pod kierunkiem Przemysława Marcyniaka oraz Jazz Trio.

Dwie części widowiska taneczno-muzycznego, utrzymane zostaną w konwencji tańców narodowych oraz tańców regionalnych z uwzględnieniem rodzimego Podlasia.

W programie I części znajdą się tańce narodowe, zobaczymy między innymi widowisko z czasów Księstwa Warszawskiego pt. „Małe Państwo Wielkich Nadziei”. Części II to folklor taneczny Podlasia – tańce i zabawy, prezentacja najnowszego programu zespołu – widowiska tanecznego pt. „Podlasko-lubelskie palindromy”. Nie zabraknie też małej niespodzianki przygotowanej właśnie na tę okazję z udziałem tancerzy oraz bialskiego Jazz Trio, które od lat towarzyszy zespołowi.

 


materiał: Biała Podlaska miasto / AWF Biała Podlaska
tekst / plakat: Anna Bodasińska, Prodziekan ds.Rozwoju WWFiS w Białej Podlaskiej

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *