Reklama

Dorobek literacki uczennicy II klasy LO im S. Staszica w Białej Podlaskiej Zofii Kulhawczuk

Zofia Kulhawczuk urodziła się 11.03.2001 r. w Białej Podlaskiej. Od dzieciństwa mieszka w miejscowości Piszczac. Obecnie jest uczennicą II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Twórczością prozatorską zajmuje się od 2014 r. Jej pierwszym docenionym opowiadaniem był „Anioł spod pechowej gwiazdy”, za które otrzymała III nagrodę w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Konopnickiej w Międzyrzecu Podlaskim.

W 2016 r. wyróżniona w tymże konkursie II nagrodą – za opowiadania „Przez drogę uzależnienia”. Otrzymała również wyróżnienia: w III Ogól-nopolskim Konkursie Literackim „Dom, rodzina, miłość – utrata tych wartości to bezdomność” oraz w XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Interesuje się literatura oraz psychologią.

Maładost 2018 (sierpień (okładka)
Maładost 2018 (sierpień (teksty)
Zosia Kulhawczuk 76-90


materiał: LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Stanisław Romanowski Dyrektor LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kobylany: Ukradł paliwo – odpowie za włamanie

Za kradzież z włamaniem odpowie 29-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do zbiorników z paliwem i kradzież 250 litrów oleju napędowego. Do zdarzenia doszło pod koniec września br. w miejscowości Kobylany. Wczoraj 29-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

I Kiermasz Bożonarodzeniowy w Łomazach (zaproszenie)

Wójt gminy Łomazy zaprasza na I Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 8 grudnia (niedziela) w godz. 13:00 – 17:00 w Gminny Ośrodku Kultury w Łomazach. Na gości czekały będą stoiska z artykułami, ozdobami, zabawkami upominkami świątecznymi. Ponadto z okazji dnia otwartego Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach moc dodatkowych atrakcji. Szczegóły na poniższym plakacie. 

Czytaj więcej »

Reklama