Reklama

Plan lekcji orężem w walce o fotel prezydenta Białej Podlaskiej (film)

Kampania samorządowa w Białej Podlaskiej etap rozgrzewki ma już za sobą, przyszedł czas na konkretne ciosy zadawane przez poszczególnych kandydatów. Wczoraj padł kolejny ze strony obecnego prezydenta Dariusza Stefaniuka w kierunku startującej w wyborach do rady miasta byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Marty Cybulskiej-Demczuk, której zarzucił ułożenie jeszcze za swojej kadencji absurdalnego planu lekcji w szkole, który zaczął obowiązywać od 1 września.

Wyraz emocji w tej sprawie prezydent Stefaniuk dał we wpisie na Facebooku na swoim prywatnym profilu, zarzucając Demczuk ułożenie planu lekcji, który kończy się dopiero o godzinie 18:00. Dziś do tego wpisu na konferencji prasowej odniosła się sama wywołana do tablicy była pani dyrektor, kandydat na prezydenta Michał Liwtiniuk, koalicjant z porozumienia Riad Haidar (SLD) oraz wiceprzewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 Wojciech Chilewicz.

– Ze względu na liczbę uczniów oraz liczbę sal, zwykle plan lekcji rozpoczynaliśmy w minionych latach już na początku sierpnia. Tak tez stało się w tym roku. Zapraszałam obecną Panią dyrektor na podsumowującą radę pedagogiczną, żeby zapoznała się z problemami, ale nie przyjęła naszego zaproszenia. Tak się stało, że zostały dokonane zmiany w przydziałach nauczycieli, a co za tym idzie została konieczność totalnej ruiny planu. Był to zbyt krótki czas, aby ułożyć zdroworozsądkowy plan. Tymczasem okazuje się, że to ja właśnie zostałam obarczona winą za źle przygotowany plan lekcji. Bardzo mnie to zabolało, bo nie poczuwam się do odpowiedzialności, zwłaszcza od człowieka, który na koniec roku dziękował mi za wspaniale prowadzoną szkołę – tłumaczy Marta Cybulska-Demczuk, była dyrektor SP nr 3, kandydatka do Rady Miasta z ramienia Koalicji Obywatelskiej. -Uważam za obraźliwie umieszczanie na portalu społecznościowym fałszywych, nieprawdziwych informacji, które oczerniają mnie w oczach uczniów i rodziców tej szkoły i tej dzielnicy dla której procowałam przez dziewięć lat. Postępowanie Pana prezydenta jest uważam niegodne prezydenta miasta. Ponieważ zadeklarowałam swój udział w wyborach samorządowych, potraktowałam to jako działanie przeciwko mnie właśnie z racji tych wyborów – dodaje była dyrektor. 

– Pragnę wyrazić swoje zdziwienie i ubolewanie, że taki post został zamieszczony. Jest to post wynikający z tego, że komuś chyba puszczają nerwy i troszeczkę nie potrafi pogodzić wyborów z pracą. Ja ten post odbieram jako walkę wyborczą – mówił na konferencji z kolei wiceprzewodniczący Rady Rodziców szkoły Wojciech Chilewicz.

– Do tematu odniósł się na konferencji również były wiceprezydent miasta i obecny kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk: – Z dumą, jako mieszkaniec miasta i jako urzędnik współpracujący z oświatą podziwiałem szkołę, która pod rządami Pani dyrektor z ostatniego miejsca w klasyfikacji wyników w nauce, awansowała na trzecie miejsce medalowe w mieście. Trudno nie odnieść wrażenia, że zachowanie pana prezydenta Dariusza Stefaniuka, to nic innego, jak brutalny i oparty na manipulacji atak i wykorzystanie zajmowanego stanowiska do brudnej gry w kampanii wyborczej.

– Ten post wynika ze strachu, bo ktoś inny startuje nie razem z panem – tymi słowami podsumował na konferencji zdarzenie Riad Haidar, przewodniczący struktur SLD w Białej Podlaskiej. 

Cała konferencja w naszym materiale filmowym, zapraszamy do oglądania.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Wypadek przy ulicy Sosnowej w Białej Podlaskiej

Piszczac: Konto społecznościowe założone z bezprawnym wykorzystaniem zdjęć pokrzywdzonej 19 letniej mieszkanki. // Woskrzenice Duże: Kradzież modułów elektronicznych z czterech ciągnikach siodłowych z terenu niestrzeżonego parkingu. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu telefonu komórkowego poprzez internet. // Biała Podlaska: Zatrzymano 28 latka z Małaszewicz, znaleziono przy nim woreczek z mefedronem. // Międzyrzec Podlaski: 33 letnia mieszkanka gminy Międzyrzec z 1,6 promilem alkoholu prowadziła auto. // Biała Podlaska: Wypadek przy Sosnowej. Pieszy potrącony w trakcie manewru omijania.

Czytaj więcej »

Premiera w Kinie Merkury!

Kino Merkury w Białej Podlaskiej zaprasza na premierę nowego filmu. Na ekranie od 22 listopada: Kraina Lodu II. Rezerwacje: 83 343 28 97 lub poprzez www.kinomerkury.pl.  

Czytaj więcej »

X Sesja Rady Miasta Biała Podlaska (zaproszenie)

Informujemy, że w dniu 25 listopada (poniedziałek) 2019 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w sali konferencyjnej nr 238, odbędzie się X sesja Rady Miasta Biała Podlaska. Radni pochylą się m.in. nad uchwałami dotyczącymi przekształceń bialskich szkół,  nad uchwałą dotyczącą przyjęcia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta, uchwałą w sprawie likwidacji Zespołu Żłobków Miejskich a także nad uchwałą w sprawie przyjęcia Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2019-2025. Pełny porządek obrad poniżej. 

Czytaj więcej »

Reklama