Reklama

Kryminałki: Ujawnienie papierosów przez KAS

Ponad 7 tys. paczek nielegalnych papierosów to wynik kontroli wykonanych w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy KAS. 7 września br. funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu, w trakcie rutynowej kontroli, ujawnili 2695 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w samochodzie osobowym marki Peugeot, którym podróżował 29-letni mieszkaniec Brześcia.

Do ukrycia papierosów posłużyły znajdujące się w pojeździe skrytki takie jak przerobiona przestrzeń za oparciem tylnego siedzenia oraz przerobiony zderzak i podłoga. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowania karne skarbowe, a specjalnie przystosowany do popełniania przestępstw pojazd został zajęty.
Z kolei kilka dni później (10 września br.) dzięki współpracy funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Hrubieszowie z funkcjonariuszami Straży Granicznej udało się udaremnić przemyt 4738 paczek nielegalnych papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w przestrzeniach konstrukcyjnych pociągu towarowego jadącego z Ukrainy do Polski.
Wartość rynkowa zatrzymanych podczas obydwu kontroli papierosów to ponad 100 tys. zł.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia: mł. asp. Monika Chilczuk-Chybowska Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama