Reklama

Sesja Rady Powiatu Bialskiego i gorąca dyskusja o stadninie (film)

31 sierpnia podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu rozgorzała ostra dyskusja na temat stadniny i błędu jakim było przeniesienie pokazu koni arabskich do Warszawy.

Choć od tegorocznego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi minął blisko miesiąc, temat powraca na tablicę władz samorządowych. 28 marca bieżącego roku Rada Powiatu wyraziła uchwałę w sprawie sprzeciwu przeniesienia pokazu do Warszawy. Uchwała mimo, że przeszła w głosowaniu, to niejednogłośnie. Niektórzy z radnych zagłosowali przeciwko niej, tłumacząc, że przeniesienie pokazu w żaden sposób nie zaszkodzi janowskiej marce, a wręcz jej pomoże, jak twierdził chociażby wicestarosta Janusz Skólimowski. Tłumaczył on w marcu, że przeniesienie jest szansą na promocję powiatu bialskiego na najważniejszych uroczystościach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z uwagi na obecność wielu znanych i cenionych gości, prezydentów, premierów, ambasadorów, biznesmenów oraz całe grono innych gości. W podobnym tonie wypowiadał się podczas marcowej sesji również m.in. radny Marian Tomkowicz.

Na ostatniej sesji radny Mateusz Majewski skierował pytania do tych osób, pytając o formę, zakres, skalę tej promocji powiatu bialskiego na torze na Służewcu. Pytał też o koszty ze strony powiatu oraz o to kto był zaproszony, kto brał udział w pokazie i w jaki sposób promował nasz powiat.

Pod nieobecność na sesji wicestarosty Skólimowskiego, do którego m.in skierowane były te pytania, odpowiedział starosta bialski Mariusz Filipiuk. – Powiat bialski nie promował się na Służewcu w Warszawie. Powiat bialski nie otrzymał w ogóle żadnego zaproszenia, tyle mogę na ten temat odpowiedzieć.

Według radnego Tomasza Byliny podnoszenie znowu tego tematu na sesji to celowa gra polityczna, a przeniesienie pokazu do Warszawy, to był bardzo dobry pomysł. Jak uważa –Że nie wypaliło, nie nam to twierdzić, ani panu staroście ani nikomu innemu.

– Niech ktoś odpowie, ile lat był dyrektorem Pan Trela w stadninie w Janowie?, a od zmiany który to jest kolejny dyrektor w tej chwili?. Ilu już dyrektorów zmieniono?. Czy to świadczy, że jest dobrze? To po prostu świadczy o tym, że mamy rację, jest bardzo źle i gdyby nie krowy, które zostawił Trela, które dają mleko i co miesiąc są z tego pieniądze, to dzisiaj stadnina byłaby naprawdę zaorana – mówił z kolei radny Arkadiusz Maksymiuk.

Po sesji komentarz udzielił starosta Filipiuk. – Jak państwo widzicie niektórzy nadal próbują zaklinać rzeczywistość i próbują potwierdzać, że pomysł był jak najbardziej trafny. Oczywiście był to wielki niewypał, zresztą przyznał to sam pan minister, że decyzja ta niepotrzebnie zapadła. My oczywiście jako mieszkańcy powiatu jesteśmy zbulwersowani tym co się stało, bo zepsuto piękną imprezę, która od czterdziestu lat pięknie funkcjonowała.

Więcej tematów podjętych podczas ostatniej sesji rady powiatu w naszym materiale filmowym. Zapraszamy do oglądania.

 


materiał: Radio Biper Powiat Bialski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Wypadek przy ulicy Sosnowej w Białej Podlaskiej

Piszczac: Konto społecznościowe założone z bezprawnym wykorzystaniem zdjęć pokrzywdzonej 19 letniej mieszkanki. // Woskrzenice Duże: Kradzież modułów elektronicznych z czterech ciągnikach siodłowych z terenu niestrzeżonego parkingu. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu telefonu komórkowego poprzez internet. // Biała Podlaska: Zatrzymano 28 latka z Małaszewicz, znaleziono przy nim woreczek z mefedronem. // Międzyrzec Podlaski: 33 letnia mieszkanka gminy Międzyrzec z 1,6 promilem alkoholu prowadziła auto. // Biała Podlaska: Wypadek przy Sosnowej. Pieszy potrącony w trakcie manewru omijania.

Czytaj więcej »

Premiery w Kinie Merkury!

Kino Merkury w Białej Podlaskiej zaprasza na premierę nowego filmu. Na ekranie od 22 listopada: Kraina Lodu II. Rezerwacje: 83 343 28 97 lub poprzez www.kinomerkury.pl.  

Czytaj więcej »

X Sesja Rady Miasta Biała Podlaska (zaproszenie)

Informujemy, że w dniu 25 listopada (poniedziałek) 2019 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w sali konferencyjnej nr 238, odbędzie się X sesja Rady Miasta Biała Podlaska. Radni pochylą się m.in. nad uchwałami dotyczącymi przekształceń bialskich szkół,  nad uchwałą dotyczącą przyjęcia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta, uchwałą w sprawie likwidacji Zespołu Żłobków Miejskich a także nad uchwałą w sprawie przyjęcia Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2019-2025. Pełny porządek obrad poniżej. 

Czytaj więcej »

Reklama