Wernisaż wystawy Grażyny Grabowskiej i Anety Grabowskiej – Galewskiej (film)

04 sierpnia w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Grabowskiej i Anety Grabowskiej – Galewskiej. Obie artystki ukończyły wydział artystyczny UMCS w Lublinie. Ulubionym tematem ich prac jest struktura pejzażu. Wśród ulubionych technik malarskich wykorzystują olej, akryl oraz akwarelę. 

– Moje obrazy odnoszą się do struktury pejzażu. Szukam w tym pejzażu rzeczy, które być może inni nie dostrzegają, a mnie one zachwycają. Najważniejszą rzeczą, która wzbogaca człowieka, to jest postrzeganie świata w tych najdrobniejszych, najbardziej skrytych formach. Rolą artysty jest osadzanie realiów życia w takim rzeczywistym klimacie, a nie takim photoshopowym – mówi Grażyna Grabowska, autorka prac na wystawie.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z wernisażu wystawy.

 

***

Grażyna Grabowska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, uzyskując dyplom w zakresie reklamy wizualnej i wystawiennictwa, a następnie studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana) oraz studia podyplomowe z zakresu „Sztuka”. W swojej działalności artystycznej zajmowała się reklamą wizualną, pracowała jako pedagog przedmiotów artystycznych, prowadziła prywatny kurs rysunku. Twórczo uprawia malarstwo sztalugowe (olej, akryl, akwarela). Bierze udział w wielu przeglądach i wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Aneta Grabowska-Galewska jest absolwentką Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Dyplom z malarstwa (ukoronowany nagrodą rektorską) uzyskała w 2000 r. w pracowni prof. Adama Styki. Od 2001 r. jest członkiem ZPAP Gdańsk. W latach 2002-2004 wykładała w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Uprawia malarstwo sztalugowe: olej i akryl. Brała udział w wielu przeglądach i wystawach ogólnopolskich. Mieszka i maluje we Władysławowie nad morzem.


materiał: Radiobiper Międzyrzec Podlaski
film / zdjęcia: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk
biogramy: Galeria Es w Międzyrzecu Podlaskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *