Logo - tylko napis 40px - blue

Reklama

Z granicy: 2 mln 700 tys. zł wyegzekwowanych kar grzywny

Od początku roku już ponad 2 mln 700 tys. zł, kar grzywny wyegzekwowali od kontrolowanych osób funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W pierwszym półroczu tego roku, podczas prowadzonych kontroli zarówno w przejściach granicznych jak i w terenie, funkcjonariusze NOSG, wyegzekwowali od 1374 osób zasądzone im kary finansowe na kwotę 2 756 263 zł. Natomiast 170 osób, które nie posiadły przy sobie środków finansowych na pokrycie kar, zostało umieszczonych w zakładach karnych.

Wśród osób, które uiściły zasądzone im kary, swoistym rekordzistą okazał się być kontrolowany na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku 37-letni ob. Ukrainy. Cudzoziemiec, który był poszukiwany  przez polski wymiar sprawiedliwości, dokonał wpłaty ponad 25 tys. zł kary.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.


materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Praca: Krok do kariery z firmą edWood

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą, lubisz przedmioty matematyczno – przyrodnicze, masz świetną pamięć oraz chcesz studiować i pracować jednocześnie firma EdWood zaprasza do dołączenia do programu

Czytaj więcej »

Reklama