Biała Podlaska: Święto Rodziny u Kubusia Puchatka (galeria)

Święto Rodziny w Krainie Dobrych Słów, czyli festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka. Dobre słowa są najpiękniejszym wyrazem miłości i szacunku do drugiej osoby, dlatego też festyn z okazji Święta Rodziny obchodzony był w nawiązaniu do Dnia Dobrego Słowa.. Dzień Dobrego Słowa w Kubusiowym Przedszkolu jest już tradycją podtrzymywaną tam od wielu miesięcy.

Celem inicjatywy jest wspólna praca nad czynieniem świata lepszym i szczęśliwszym poprzez pracę nad właściwym stosunkiem do słowa. Symbolem Dnia Dobrego Słowa jest kolor żółty, którego podczas festynu 12 czerwca nie zabrakło przy Łomaskiej.

Rodzinną uroczystość otworzyła słowami wstępu Dyrektor Przedszkola Pani Beata Rychlik, po czym z częścią artystyczną zaprezentowały się wszystkie grupy działające w przedszkolu. Występy zadedykowane były tym najbliższym, czyli Rodzicom a ci nie kryli wzruszenia kiedy ich pociechy dziękowały im w formie wierszy, piosenek i własnoręcznie przygotowanych prezentów za miłość i opiekę rodzicielską.

Na koniec oficjalnego rozpoczęcia imprezy, przedstawiciele grup wypuścili w niebo żółte balony jako symbol płynącego w świat dobrego słowa. Festyn w Przedszkolu Przyjaciół Kubusia Puchatka obfitował ponadto w wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od konkurencji sportowych i tanecznych po stanowiska plastyczne a wszystko to w miłej i rodzinnej atmosferze.

Jak na Stumilowy Las przystało…nie zabrakło także małego co nieco od samego Kubusia Puchatka, czyli specjalnie wyznaczonej strefy kawiarenki i bufetu. Na stołach pojawiły się nawet własnoręcznie przygotowane przez Przedszkolaki chleby, które wspólnie z Nauczycielkami upiekli specjalnie na tę okazję. Święto Rodziny to jedna z ważniejszych uroczystości wśród Kubusiowych Przyjaciół, dlatego wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby podczas festynu Rodzice i Dzieci mogli wspólnie spędzić czas i nasycić się swoją obecnością.


materiał: Przedszkolu Niepublicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka
tekst: Katarzyna Polubiec Przedszkolu Niepublicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *