Krzewica: Finałowy koncert uczestniczek projektu “Mamy Moc” (galeria)

Już niebawem na radiobiper.info oraz na BiperTV na kanale YouTube film z Krzewicy. Nasza redakcyjna koleżanka – Małgorzata – miała ogromną przyjemność wysłuchać pięknego koncertu Pieśni Maryjnych w wykonaniu uczestniczek projektu “Mamy Moc”. W ciągu ostatnich miesięcy w ramach projektu działo się znacznie więcej. Warto już teraz zaznaczyć, że możliwe było zaangażowanie młodych mieszkanek gminy Międzyrzec Podlaski dzięki środkom z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Do koncertu Pieśni Maryjnej uczestniczki przygotowywały się pod czujnym okiem Justyny Rymanowskiej. Zaśpiewały sześć swoich ulubionych pieśni. Instruktorka wokalna wykonała utwór jako finał koncertu. Mimo stresu wyszło pięknie ?? To były niezapomniane wrażenia.
Kilka dni wcześniej, uczestniczki “Mamy Moc” wzięły udział w festynie rodzinnym w Krzewicy. Zadaniem było zachęcić dzieci do wspólnego śpiewania, przygotowano piosenki dla najmłodszych, a z dziećmi śpiewali również rodzice. Każdy uczestnik dostał w podziękowaniu za odwagę słodki upominek w postaci lizaka. Dziewczyny z projektu pokazały że MAJĄ MOC podczas konkurencji przeciągania liny, w której zajęły II miejsce. Pierwszy raz zaprezentowały się też w nowych koszulkach! To ich nowy znak rozpoznawczy!

Uczestniczki projektu odwiedził też Artur Łęga w celu “zmonitorowania” projektu. Głównym celem tych odwiedzin były pytania dotyczące planów i celu w jakim uczestniczy się w programie, czy też, co do tej pory udało się zrealizować.

Wracamy do Justyny Rymanowskiej wspomnianej już wyżej. Także z nią odbyło się spotkanie. Pani Justyna jest nauczycielką śpiewu. Dziewczyny z “Mamy Moc” poznały nowe i ciekawe ćwiczenia głosowe. Wiedza o śpiewaniu jest coraz większa a efekty bardziej widoczne.

15 kwietnia 2018 roku uczestniczki projektu wzięły udział w uroczystości poświęcenia i przekazania nowego wozu bojowego jednostce OSP Krzewica. Podczas części artystycznej zaśpiewały piosenki “Bałkanica strażacka”, “Straż ogniowa” oraz wspólnie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą “Kiedy będę duży, zostanę strażakiem”.

Tego dnia przygotowały także zabawny skecz, który przedstawiły dzieci z MDP. Podsumowano również konkurs pt. “Samochód dla strażaka”. Wyróżniono prace Juliusza Domańskiego, Mateusza Chmielewskiego, Przemysława Filipiuka i Aleksandry Prokopiak. Jednakże nagrodzono wszystkie dzieci, wszystkie prace były piękne i wymagały wiele trudu.

Aby wystąpić 15 kwietnia, dziewczyny musiały przeszkolić się z obsługi pięknego, nowiutkiego sprzętu nagłaśniającego. Specjalne podziękowania należą się Adamowi Lemieszkowi, który poświęcił swój wolny czas, aby nauczyć uczestniczki, jak najefektywniej z niego korzystać.

Czy wiesz że?
Codzienne śpiewanie przez przynajmniej 10 minut zmiejsza stres, oczyszcza zatoki, poprawia postwę, a nawet może przedłużyć życie!

Realizacja projektu “Mamy Moc” to także wyprawa do Białej Podlaskiej, do klubu “Piast”, gdzie swoje umiejętności wokalne i dodatkową naukę prawidłowego rozśpiewania ćwiczono z pomocą Ireneusza Parafiniuka i Adriana Litewki. Serdeczne podziękowania wójtowi Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofowi Adamowiczowi za transport.

Projekt to także zakupy i realizacja własnych pomysłów. Pisaliśmy już wyżej o wyjątkowych koszulkach. Pierwsze zakupy w ramach projektu polegały też na zamówieniu własnoręcznie i samodzielnie zaprojektowanych Eko-toreb.

Grupa projektu “Mamy moc!” to 15 uczestniczek w wieku 13 – 18 lat, lubią śpiewać i chcą występować podczas koncertów oraz nagrać płytę to. Projekt ruszył 1 lutego 2018 roku.

W dniach 12-14 stycznia 2018 roku koordynator projektu Katarzyna Tymoszuk uczestniczyła w szkoleniu koordynatorów projektów w ramach programu Równać Szanse w Warszawie. Było to bardzo cenne doświadczenie.

Projekt “Mamy moc!” realizowany jest przez Stowarzyszenie OSP Krzewica w ramach programu Równać Szanse, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, a finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.


materiał: Radiobiper Międzyrzec Podlaski
temat: Międzyrzec Podlaski gmina / Krzewica / Projekt “Mamy Moc”
tekst: Leszek Niedaleki / Katarzyna Tymoszuk
zdjęcia: Marcin Zgliczyński / Katarzyna Tymoszuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *