Logo - tylko napis 40px - blue

Reklama

Przychody: X Przegląd Pieśni Maryjnej (film)

13 maja w Przychodach odbył się X Przegląd Pieśni Maryjnej. Inicjatorem wydarzenia jest rokrocznie Zespół “Echo” z Przychód przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim pod Patronatem Honorowym wójta Krzysztofa Adamowicza.

 

 – Występują dziś zespoły nie tylko z naszej gminy, ale również z całego powiatu bialskiego oraz radzyńskiego i łukowskiego – mówi Pelagia Teresa Pawlikowska, kierownik zespołu “Echo” z Przychód.

– X Przegląd Pieśni Maryjnej uwieńczony tym o co zabiegaliśmy razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury, aby dla najdłużej funkcjonującego zespołu w gminie Międzyrzec Podlaski, który występuje nie tylko na terenie gminy, ale województwa lubelskiego, jak również poza województwem lubelskim niosąc tą tradycję ludową. Dzisiaj nasz zespół z Przychód  został nagrodzony honorowym tytułem Zasłużony dla Województwa Lubelskiego. Cieszmy się, że z poziomu Lublina widać tą kulturę ludową, widać gminę Międzyrzec Podlaski – mówi wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

 


materiał: Radiobiper gmina Międzyrzec Podlaski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Praca: Krok do kariery z firmą edWood

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą, lubisz przedmioty matematyczno – przyrodnicze, masz świetną pamięć oraz chcesz studiować i pracować jednocześnie firma EdWood zaprasza do dołączenia do programu

Czytaj więcej »

Reklama