Reklama

Przychody: X Przegląd Pieśni Maryjnej (film)

13 maja w Przychodach odbył się X Przegląd Pieśni Maryjnej. Inicjatorem wydarzenia jest rokrocznie Zespół “Echo” z Przychód przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim pod Patronatem Honorowym wójta Krzysztofa Adamowicza.

 

 – Występują dziś zespoły nie tylko z naszej gminy, ale również z całego powiatu bialskiego oraz radzyńskiego i łukowskiego – mówi Pelagia Teresa Pawlikowska, kierownik zespołu “Echo” z Przychód.

– X Przegląd Pieśni Maryjnej uwieńczony tym o co zabiegaliśmy razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury, aby dla najdłużej funkcjonującego zespołu w gminie Międzyrzec Podlaski, który występuje nie tylko na terenie gminy, ale województwa lubelskiego, jak również poza województwem lubelskim niosąc tą tradycję ludową. Dzisiaj nasz zespół z Przychód  został nagrodzony honorowym tytułem Zasłużony dla Województwa Lubelskiego. Cieszmy się, że z poziomu Lublina widać tą kulturę ludową, widać gminę Międzyrzec Podlaski – mówi wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

 


materiał: Radiobiper gmina Międzyrzec Podlaski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Wypadek przy ulicy Sosnowej w Białej Podlaskiej

Piszczac: Konto społecznościowe założone z bezprawnym wykorzystaniem zdjęć pokrzywdzonej 19 letniej mieszkanki. // Woskrzenice Duże: Kradzież modułów elektronicznych z czterech ciągnikach siodłowych z terenu niestrzeżonego parkingu. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu telefonu komórkowego poprzez internet. // Biała Podlaska: Zatrzymano 28 latka z Małaszewicz, znaleziono przy nim woreczek z mefedronem. // Międzyrzec Podlaski: 33 letnia mieszkanka gminy Międzyrzec z 1,6 promilem alkoholu prowadziła auto. // Biała Podlaska: Wypadek przy Sosnowej. Pieszy potrącony w trakcie manewru omijania.

Czytaj więcej »

Premiera w Kinie Merkury!

Kino Merkury w Białej Podlaskiej zaprasza na premierę nowego filmu. Na ekranie od 22 listopada: Kraina Lodu II. Rezerwacje: 83 343 28 97 lub poprzez www.kinomerkury.pl.  

Czytaj więcej »

X Sesja Rady Miasta Biała Podlaska (zaproszenie)

Informujemy, że w dniu 25 listopada (poniedziałek) 2019 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w sali konferencyjnej nr 238, odbędzie się X sesja Rady Miasta Biała Podlaska. Radni pochylą się m.in. nad uchwałami dotyczącymi przekształceń bialskich szkół,  nad uchwałą dotyczącą przyjęcia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta, uchwałą w sprawie likwidacji Zespołu Żłobków Miejskich a także nad uchwałą w sprawie przyjęcia Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2019-2025. Pełny porządek obrad poniżej. 

Czytaj więcej »

Reklama