Leśna Podlaska: Powiatowe Uroczystości Dnia Strażaka (film)

13 maja w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej odbyły się Powiatowe Uroczystości Dnia Strażaka. Wydarzenie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się się pod hasłem “Niepodległa nasze wspólne dziedzictwo”.

– W tym roku brać strażacka powiatu bialskiego spotyka się w Leśnej Podlaskiej u stóp Matki Boskiej Leśniańskiej, której kilka chwil temu podziękowaliśmy za opiekę i wstawiennictwo w codziennej służbie. Każde nasze takie wspólne spotkanie jest dobrą okazją do dokonania pewnych podsumowań i refleksji na temat służby strażaka – powiedział do zebranych podczas przemówienia starosta bialski Mariusz Filipiuk.

– Strażaków w naszej gminie jest coraz więcej, prężne jednostki stale się rozwijają, młodzi ludzie przychodzą do straży i realizują właśnie tą pasję i misję bezinteresownej pomocy swoim bliskim. Na terenie naszej gminy jest obecnie pięć jednostek – Leśna Podlaska, Witulin, Droblin, Stara Bordziłówka i Worgule – mówi Paweł Kazimierski, wójt gminy Leśna Podlaska.

Zapraszamy do oglądania!

 


materiał: Radiobiper Leśna Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *