Reklama

Biała Podlaska: Francuska Noc Bibliotek (galeria)

04 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyło się ciekawe wydarzenie pn. „Francuska Noc Bibliotek”. Przybyli na spotkanie goście mogli na kilka godzin przenieść się nad Sekwanę i poznać bliżej niezwykle ciekawą i bogatą kulturę francuską.


Spotkanie otworzyła wirtualna wycieczka „Spacerkiem po Paryżu – polskimi śladami”. Ciekawe było spotkanie z właścicielem firmy wydawniczej z Francji Panem Loicem Jouaud, który opowiedział o tajnikach pracy jako wydawca.

– Wydałem książkę francuskiego autora, który mieszka tutaj w waszym regionie i to on poznał mnie z dyrekcją biblioteki i dostałem zaproszenie na dzisiejszą Noc Bibliotek. Opowiem o swojej pracy jako wydawca książek we Francji  – mówi Loicem Jouaud, gość specjalny Francuskiej Nocy Bibliotek w Białej Podlaskiej.

Nie mniej atrakcyjny był koncert muzyki francuskiej w wykonaniu duetu akordeonowo – fletowego Doroty i Piotra Dziurdów.  Kolejną atrakcją był quiz z wiedzy o związkach Polski z Francją a także zagadki czytelnicze przygotowane przez pracowników biblioteki.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć i albumów w temacie Francji. Miłym akcentem dopełniającym całe wydarzenie, była mała francuska kawiarenka z m.in. aromatyczną kawą i ciasteczkami.

 


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama