Drelów: Gminny Dzień Strażaka w Dołdze (film)

5 maja Strażacy z gminy Drelów uroczyście obchodzili Dzień Strażaka w Dołdze. Podczas uroczystości OSP Dołha otrzymała nowy – stary samochód, który uzupełni park maszynowy jednostki.

– Corocznie w innym miejscu, każdego roku w innej jednostce OSP. Staramy się każde święta strażaka, związane z patronem strażaków św. Florianem uroczyście obchodzić. Gromadzimy się, spotykamy się po to, żeby się pomodlić za strażacką brać, ale też po to, aby pokazać, że jesteśmy, że trwamy, funkcjonujemy i jesteśmy nieodzowni dla samorządu – mówi wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski.

– Jednostka liczy w tej chwili 74 członków. W tamtym roku obchodziliśmy 50-lecie jednostki, w tym roku na wiosnę jednostka pozyskała samochód używany z Krajowego Systemu Ratownictwa z Żerocina. Wyjeżdżamy do takich zagrożeń, jak pożary, powodzie, podtopienia, połamane drzewa i tego typu zdarzenia – mówi Zdzisław Olesiejuk, prezes OSP Dołha.


materiał: Radiobiper Drelów
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

One comment

  • ......

    Pozdrawiam Te dziewczyny stoja w mundurze z rozpuszczonymi wlosami… Nikt im nie powiedzial ze do munduru sie spina ? Panie Olesiejuk moze trzeba jakos to zalatwic, nie ladnie tak nie miec szacunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *