Woskrzenice Duże: Bieg w Błocie i Znoju okiem Jarka Domańskiego (galeria)

Blisko 250 zawodników, kobiet i mężczyzn w różnym wieku, wzięło udział w III edycji „Extreme Power Run 2018, czyli biegu przełajowym, w których oprócz naturalnych utrudnień, uczestnicy musieli pokonać dodatkowo 26 przeszkód, ustawionych przez organizatorów. Były to m.in. ostry podbieg w błocie, ścianki strażackie, czołganie pod drutem kolczastym czy bieg z workiem wypełnionym piaskiem.

Podczas 6 kilometrowego dystansu, biegacze zmierzyli się nie tylko ze swoją kondycją fizyczną ale także z odpornością psychiczną. Wystawili na próbę swój hart ducha i twardość charakteru. Był ból, zmęczenie, pot i walka ze słabościami. Choć bieg wyzwalał duże emocje, rywalizację, chęć wygrania, to na twarzach sportowców nie znikały uśmiechy, gesty pozdrowień i wrażenie świetnej zabawy. Zawodom towarzyszyły zasady fair play, czyli wzajemna pomoc, wsparcie, integracja i doping rodziny i przyjaciół. Dobiegli wszyscy w dobrej formie i zdrowiu.

Upowszechnienie biegów przełajowych z przeszkodami na pograniczu sportu ekstremalnego to główny cel imprezy i służy rozpropagowaniu aktywności fizycznej. Organizatorem biegu był Klub Biegacza „Biała Biega” oraz TIME2GO.


materiał: „Extreme Power Run 2018
tekst zdjęcia: Jarek Domański
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *