Reklama

Biała Podlaska: Pierwszaki z „szóstki”odkrywają tajemnice banku

W dn. 26. 04. 2018 r. uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej z wychowawczynią – p. Bożeną Szewczuk oraz p. Katarzyną Krawczyk w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Świat zawodów na wesoło” uczestniczyli w wycieczce do Banku Spółdzielczego przy ul. Orzechowej.

Celem wyjścia było zapoznanie uczniów z działalnością tej instytucji.
W tajniki bankowości młodych ludzi wprowadziły pracownice banku. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w banku, jak korzystać z bankomatu oraz zobaczyły miejsca, gdzie odbywa się obsługa klientów. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób są zabezpieczane pieniądze, a pani kasjerka z pomocą specjalnego urządzenia zademonstrowała, jak odbywa się liczenie banknotów.
Dla naszych wychowanków było to niezwykle ciekawe spotkanie i świetna okazja do tego, aby poznać zasady funkcjonowania banku. Na zakończenie spotkania pierwszaki otrzymały pamiątkowe długopisy. Po degustacji „bankowych” cukierków , z uśmiechami na twarzy i nowymi wrażeniami wróciły do szkoły.
Składamy serdeczne podziękowanie Prezesowi Banku Spółdzielczego – Pani Helenie Wasilewskiej za umożliwienie nam grupowego wejścia do banku, a Pracownicom – p. Halinie, p. Alicji, p. Ewie i p. Krystynie za przygotowanie atrakcyjnego spotkania.


materiał: SP 6 w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Katarzyna Krawczyk SP 6 w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama