Reklama

Biała Podlaska: Pierwszaki z „szóstki”odkrywają tajemnice banku

W dn. 26. 04. 2018 r. uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej z wychowawczynią – p. Bożeną Szewczuk oraz p. Katarzyną Krawczyk w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Świat zawodów na wesoło” uczestniczyli w wycieczce do Banku Spółdzielczego przy ul. Orzechowej.

Celem wyjścia było zapoznanie uczniów z działalnością tej instytucji.
W tajniki bankowości młodych ludzi wprowadziły pracownice banku. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w banku, jak korzystać z bankomatu oraz zobaczyły miejsca, gdzie odbywa się obsługa klientów. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób są zabezpieczane pieniądze, a pani kasjerka z pomocą specjalnego urządzenia zademonstrowała, jak odbywa się liczenie banknotów.
Dla naszych wychowanków było to niezwykle ciekawe spotkanie i świetna okazja do tego, aby poznać zasady funkcjonowania banku. Na zakończenie spotkania pierwszaki otrzymały pamiątkowe długopisy. Po degustacji „bankowych” cukierków , z uśmiechami na twarzy i nowymi wrażeniami wróciły do szkoły.
Składamy serdeczne podziękowanie Prezesowi Banku Spółdzielczego – Pani Helenie Wasilewskiej za umożliwienie nam grupowego wejścia do banku, a Pracownicom – p. Halinie, p. Alicji, p. Ewie i p. Krystynie za przygotowanie atrakcyjnego spotkania.


materiał: SP 6 w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Katarzyna Krawczyk SP 6 w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Międzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE

Dalsze ograniczanie luki VAT, uporanie się ze zjawiskiem unikania opodatkowania przez międzynarodowe koncerny, sankcjonowanie szkodliwej konkurencji podatkowej – to wyzwania legislacyjne, z jakimi powinna w najbliższych latach uporać się UE. W najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” analizuje je wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie *Dominik J. Gajewski.

Czytaj więcej »

Już w lutym! Arua Cup i Arua Party! (zaproszenie)

Pierwszego lutego br., w godzinach 10-16, w Międzyrzecu Podlaskim na zbiorniku wodnym przy stoku narciarskim (ul. Zahajkowska) odbędą się pierwsze w historii Polski zawody łączące sportowe pływanie w zimnej wodzie z hartowaniem organizmu. Projekt noszący intrygującą nazwę ARUA CUP ma międzynarodowy zasięg. Udział zadeklarowali Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie oraz Polacy ze wszystkich zakątków kraju. Łącznie zarejestrowało się już ok 150 pływaków.

Czytaj więcej »

Cicbór Duży: Wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska

Susza nadal grozi rolnikom. Informacyjny charakter miała pierwsza w tym roku, wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska, zwołana na 21 stycznia w Ciciborze Dużym. Wzięli w niej udział także sołtysi. Obrady rozpoczęły się od wystąpienia Henryka Gmitruczuka, dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Przedstawił on założenia rządowego planu przeciwdziałania suszy. Obejmuje on różnorodne działania, mające m.in. związek z modernizacją kanałów i cieków wodnych, a także powiększeniem pojemności zbiorników retencyjnych.

Czytaj więcej »

Reklama