Reklama

Biała Podlaska: Podsumowanie X edycji Konkursu “Polonista Roku 2018” w “dwójce” (film) (galeria)

W Hołdzie Niepodległej – słowami ,,mówię o tobie z dumą, myślę o tobie z troską, jesteś drogim skarbem, moją kochaną Polską”, dnia 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej, w obecności laureatów i zaproszonych gości, na czele z dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Panią Małgorzatą Kiec oraz zastępcą dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie – Pani Dorotą Piekarczyk została uroczyście podsumowana X edycja Konkursu „Polonista Roku”, organizatorem, którego jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej.

Tegoroczny Wojewódzki Konkurs ,,Polonista Roku 2018” objęty został patronatem honorowym: Kuratora Oświaty w Lublinie – Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej – Dariusza Stefaniuka, Starosty Powiatu Bialskiego – Mariusza Filipiuka.

Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu od 10 lat sprawuje zastępca dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie – Pani dr hab. Dorota Piekarczyk.

W roku szkolnym 2017/2018 do konkursu przystąpiło 370 uczniów z 16 szkół województwa lubelskiego. W etapie finałowym, który odbył się 5 kwietnia 2018 roku uczestniczyło 55 osób. W kategorii klas III – IV wyłoniono 14 laureatów, natomiast w grupie klas V – VI 11. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2, sponsorów i UMCS w Lublinie.

Na przestrzeni lat 2009 – 2018 w konkursie wzięło udział 3851uczniów. Do etapu finałowego przystąpiło 472 finalistów. Łącznie Powiatowa i Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła 181 laureatów.

Wystąpienia zaproszonych gości, jak również zaprezentowana przez młodzież szkoły część artystyczna podkreślały najważniejsze wartości każdego narodu, jego historię, tradycję i poszanowanie mowy ojczystej, które to wrażliwy humanista odnajdzie w pięknie literatury, bo przecież: ,,ojczyzna to czas dawny, ojczyzna to czas bliski, to miły dom rodzinny i matki oczy jasne…”

Merytoryczną organizacją konkursu zajęły się: p. Anna Kaliszczuk, p. Anna Szkodzińska, p. Iwona Sacharuk.

Oprawę artystyczną przedsięwzięcia współtworzyły: p. Anna Kaliszczuk, p. Beata Senczyk, p. Agnieszka Kosińska, p. Marzena Majchrzak.


materiał: Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Anna Kaliszczuk Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama