Reklama

Biała Podlaska: Podsumowanie X edycji Konkursu „Polonista Roku 2018” w „dwójce” (film) (galeria)

W Hołdzie Niepodległej – słowami ,,mówię o tobie z dumą, myślę o tobie z troską, jesteś drogim skarbem, moją kochaną Polską”, dnia 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej, w obecności laureatów i zaproszonych gości, na czele z dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Panią Małgorzatą Kiec oraz zastępcą dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie – Pani Dorotą Piekarczyk została uroczyście podsumowana X edycja Konkursu „Polonista Roku”, organizatorem, którego jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej.

Tegoroczny Wojewódzki Konkurs ,,Polonista Roku 2018” objęty został patronatem honorowym: Kuratora Oświaty w Lublinie – Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej – Dariusza Stefaniuka, Starosty Powiatu Bialskiego – Mariusza Filipiuka.

Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu od 10 lat sprawuje zastępca dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie – Pani dr hab. Dorota Piekarczyk.

W roku szkolnym 2017/2018 do konkursu przystąpiło 370 uczniów z 16 szkół województwa lubelskiego. W etapie finałowym, który odbył się 5 kwietnia 2018 roku uczestniczyło 55 osób. W kategorii klas III – IV wyłoniono 14 laureatów, natomiast w grupie klas V – VI 11. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2, sponsorów i UMCS w Lublinie.

Na przestrzeni lat 2009 – 2018 w konkursie wzięło udział 3851uczniów. Do etapu finałowego przystąpiło 472 finalistów. Łącznie Powiatowa i Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła 181 laureatów.

Wystąpienia zaproszonych gości, jak również zaprezentowana przez młodzież szkoły część artystyczna podkreślały najważniejsze wartości każdego narodu, jego historię, tradycję i poszanowanie mowy ojczystej, które to wrażliwy humanista odnajdzie w pięknie literatury, bo przecież: ,,ojczyzna to czas dawny, ojczyzna to czas bliski, to miły dom rodzinny i matki oczy jasne…”

Merytoryczną organizacją konkursu zajęły się: p. Anna Kaliszczuk, p. Anna Szkodzińska, p. Iwona Sacharuk.

Oprawę artystyczną przedsięwzięcia współtworzyły: p. Anna Kaliszczuk, p. Beata Senczyk, p. Agnieszka Kosińska, p. Marzena Majchrzak.


materiał: Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Anna Kaliszczuk Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Marsz na Kodeń! Upamiętnili 157. rocznicę zwycięskiej bitwy (galeria)

Półmrok nadchodzącej nocy. Wiatr szumiący w sosnowym, ciemnym lesie. Chłód i zapowiadające się opady marznącego deszczu i śniegu. Niewielki ognisko z płonących, zebranych wokół szyszek, nawet nie po to aby kogokolwiek ogrzać ale dać choć nikłe światło na uczestników Marszu na Kodeń ad. 2020. Wyruszyli wczoraj, 22 stycznia, tak jak Powstańcy Styczniowi 157 lat temu, w 1863 roku. Niebawem FILM z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Protest. „Służyli wiernie jak psy!” dziś rozdają ulotki (galeria)

Relacja z protestu z dnia 15 stycznia, kiedy to na ulicach śródmieścia Białej Podlaskiej można było spotkać aktywistów rozdających ulotki. – Protestujemy i informujemy mieszkańców o niesprawiedliwych zmianach wprowadzonych w emeryturach służb mundurowych. W imieniu wszystkich tych co służyli wiernie jak psy ojczyźnie a zostali potraktowani jak przestępcy przez partię rządzącą. – mówi nam Zenon Trojniel, emeryt policyjny, tak na prawdę bez emerytury a obecnie uczestnik protestu.

Czytaj więcej »

Reklama