Międzyrzec Podlaski: Szpital gospodarzem w budynku przy Brzeskiej 16

Po kilku latach braku pomysłu i zainteresowania ze strony firm prywatnych wynajęciem, drugie życie otrzymają lokale w budynku przy ul. Brzeskiej 16 w Międzyrzecu Podlaskim. Mieściła się tu m.in. filia Powiatowego Urzędu Pracy, po jej przeprowadzce na ul. 3 Maja obiekt przy Brzeskiej 16 długo czekał na nowego gospodarza. Dziś już wiadomo, że wprowadzi się tu administracja polożonego o rzut beretem Szpitala Powiatowego.

To Rada Powiatu w Białej Podlaskiej podczas sesji w dniu 23 marca wyraziła zgodę poprzez głosowanie na oddanie nieruchomości przy ul. Brzeskiej 16 w Międzyrzecu Podlaskim w nieodpłatne użytkowanie na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Miedzyrzecu Podlaskim.

Dwa lokale w budynku (nr 1A i nr 1B) wraz z działką o powierzchni 0,04 ha przekazano na cele statutowe.

Dyrektor międzyrzeckiego szpitala już 18 stycznia 2018 roku, we wniosku, zwrócił się do Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej z prośbą o ustanowienie prawa bezpłatnego użytkowania pomieszczeń biurowych w budynku przy ul. Brzeskiej 16 w Międzyrzecu Podlaskim stanowiącym własność Powiatu Bialskiego.

Przemiotowe pomieszczenia stanowią dwa lokale użytkowe:
– 1A o powierzchni użytkowej 290 m2,
– 1B o powierzchni użytkowej 137 m2.
Powiat jako organ założycielski może przekazać te lokale użytkowe w użytkowanie dla SP ZOZ z przeznaczeniem na cele statutowe. W tym przypadku odstępuje się od obowiązku przeprowadzenia przetargu.

Szpital swój cały kompleks posiada w odległości ok. 100 metrów od budynku przy Brzeskiej 16. Biorąc pod uwagę postępujący rozwój usług medycznych i zdrowotnych, prowadzenie i przystąpienie międzyrzeckiego szpitala do kolejnych programów i projektów rozwojowych naglące staje się doposażenie jednostki w odpowiednie do potrzeb pomieszczenia biurowe i administracyjne. Radni powiatowi zgodzili się z argumentami i przekazali Brzeską 16 pod skrzydła szpitala powiatowego w Międzyrzecu.

 

 

materiał: Radiobiper Międzyrzec Podlaski
temat: Powiat Bialski / Rada Powiatu / Międzyrzec Podlaski miasto / Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *