Reklama

Nie milkną echa po zwolnieniu redaktora naczelnego Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego

Nie milką komentarze po ubiegłorocznym zwolnieniu redaktora naczelnego Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego Grzegorza Michałowskiego. Decyzja ta wywołała duże oburzenie wśród współpracowników Kwartalnika oraz dużego grona jego czytelników. Ostatnio głos zabrał prof. KUL – Józef Franciszek Fert współpracujący od lat z Kwartalnikiem. W liście do byłego reaktora naczelnego nie ukrywa oburzenia tą sytuacją.

„Nie potrafię zrozumieć władz Pańskiego miasta, które „lekką ręką”  wyrzuciły Pana z miejsca, które bez Pana zarośnie chaszczami i zmieni się  w bezdroże…  Czy Biała ma aż tylu animatorów literatury z prawdziwego  zdarzenia, żeby wyzbywać się człowieka przez lata sprawdzonego?  Przypomina mi to praktyki na uczelniach: 70 lat i żegnamy zarówno tych,  którzy na przykład weszli właśnie w szczyt swoich możliwości, jak i koncertowych obiboków… Czy gdzie indziej, np. w Sądzie Najwyższym itd.  Od kiedy to metryka decyduje o sprawności intelektualnej i/lub organizacyjnej? Dziwactwo. Niestety, nie jedyne w naszym pięknym kraju…”

prof. KUL – Józef Franciszek Fert

***
Grzegorz Michałowski był Twórcą Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego od 30 lat i przyczynił się bezapelacyjnie do promocji regionu Południowego Podlasia szeroko w Polsce. Na łamach czasopisma przedstawiał ciekawe artykuły związane z jego kulturą i historią. Promował także twórczość poetów, pisarzy, prace malarzy i fotografów. Wiele z tych osób jest dziś cenionymi twórcami w Polsce i poza granicami.

 


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama