Lokalny Animator Sportu 2018 w gminie Międzyrzec Podlaski

Gmina Międzyrzec Podlaski pozyskała dofinansowanie projektu „Lokalny Animator Sportu” na 2018 rok. Jest to systemowe rozwiązanie, którego głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie udziału w sportowych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, dofinansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zajęcia realizowane są przez lokalnych animatorów sportu w oparciu o infrastrukturę, powstałą w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012” oraz pozostałą bazę lokalnej infrastruktury sportowej. Zasadą uczestnictwa w projekcie jest zatrudnienie i współfinansowanie przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego administrującą orlik w Jelnicy, pracy dwóch animatorów przez okres 8 miesięcy w roku 2018.

Dofinansowanie wyniesie 50%. kosztów pracy animatora. Maksymalna kwota dofinansowania na rok 2018 wyniesie 8 800 zł (1100 zł miesięcznie). Fundacja Orły Sportu podpisze umowy z Gminą Międzyrzec Podlaski i bezpośrednio z animatorem. W ramach współpracy z Fundacją na Orliku w Jelnicy zajęcia mogą odbywać się od kwietnia do listopada 2018 r. (69 godzin miesięcznie).


materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst / grafika: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *