Reklama

Biała Podlaska: Brześć okiem turysty – wystawa fotografii (galeria)

07 marca w Galerii “Biała Lokomotywa” (dworzec kolejowy w Białej Podlaskiej) odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. “Brześć okiem turysty i fotografa”. Autorem zdjęć jest bialski fotograf Piotr Rekucki. 

Plonem jednodniowej wycieczki Piotra do Brześcia było ok. 1000 zdjęć obrazujących współczesny Brześć. Autor wystawy miał trudny orzech do zgryzienia, aby wśród nich wybrać około 50 fotografii przedstawiających najpełniej obraz miasta.

Na zdjęciach zaprezentowanych na wystawie zobaczyć możemy odcienie Brześcia z różnych okresów przeszłości miasta, ślady pochodzące zarówno z czasów carskiej Rosji, polskiego okresu międzywojnia, czasów sowieckich, jak i współczesnej Białorusi.   

– Brześć to bardzo czyste i zadbane miasto. Obecnie przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów 1000-lecia istnienia, widać więc w wielu miejscach remonty. Miasto choć już dziś piękne, dalej jest upiększane – mówi autor wystawy Piotr Rekucki.

Wystawę oglądać można do 12 kwietnia 2018 r.

***
Piotr Rekucki
 – autor wystawy, urodził się w 1993 r. w Białej Podlaskiej. Na co dzień prowadzi małą firmę rodzinną. W roku 2017 rozpoczął przygodę z fotografią cyfrową. Jego ulubione tematy fotograficzne to pejzaż, przyroda, makrofotografia oraz architektura.

 


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama