Reklama

Biała Podlaska: Brześć okiem turysty – wystawa fotografii (galeria)

07 marca w Galerii “Biała Lokomotywa” (dworzec kolejowy w Białej Podlaskiej) odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. “Brześć okiem turysty i fotografa”. Autorem zdjęć jest bialski fotograf Piotr Rekucki. 

Plonem jednodniowej wycieczki Piotra do Brześcia było ok. 1000 zdjęć obrazujących współczesny Brześć. Autor wystawy miał trudny orzech do zgryzienia, aby wśród nich wybrać około 50 fotografii przedstawiających najpełniej obraz miasta.

Na zdjęciach zaprezentowanych na wystawie zobaczyć możemy odcienie Brześcia z różnych okresów przeszłości miasta, ślady pochodzące zarówno z czasów carskiej Rosji, polskiego okresu międzywojnia, czasów sowieckich, jak i współczesnej Białorusi.   

– Brześć to bardzo czyste i zadbane miasto. Obecnie przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów 1000-lecia istnienia, widać więc w wielu miejscach remonty. Miasto choć już dziś piękne, dalej jest upiększane – mówi autor wystawy Piotr Rekucki.

Wystawę oglądać można do 12 kwietnia 2018 r.

***
Piotr Rekucki
 – autor wystawy, urodził się w 1993 r. w Białej Podlaskiej. Na co dzień prowadzi małą firmę rodzinną. W roku 2017 rozpoczął przygodę z fotografią cyfrową. Jego ulubione tematy fotograficzne to pejzaż, przyroda, makrofotografia oraz architektura.

 


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z dni 13 – 16 stycznia

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica 80 za tonę, jaja kurze od 40 groszy do 1 zł za sztukę, jabłka od 1,5 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1,8 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Porady Radio Biper: Zajady – jakie są przyczyny powstawania? Skuteczne sposoby walki z zajadami

Zajady (z łac. cheilitis, cheilosis) określane są zamienne terminem zapalenia kątów ust. To stany zapalne, które nie tylko powodują szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból, pieczenie, zaczerwienienie i pękanie skóry, utrzymujące się przez długi czas, lecz także dyskomfort psychiczny dla pacjenta, który obserwuje u siebie nieestetyczne owrzodzenia w okolicy ust. Wiele osób, które boryka się z tym problemem zdrowotnym, zastanawia się, co powoduje zajady. Przyczyny mogą być różne – znając źródło tej uciążliwej przypadłości, łatwiej z nią walczyć. Kto jest najbardziej narażony na wystąpienie zajadów i jakie działania zapobiegawcze warto podjąć, aby uniknąć pojawienia się pękania kątów ust i nadżerek w przyszłości?

Czytaj więcej »

Brak prądu w dniach 20 – 24 stycznia

W nadchodzącym tygodniu wyłączenia energii planowane są w Radzyniu Podlaskim: ul. Gwardii, Kościuszki. Wyłączenia energii także w Terespolu ul.: Kościuszki i Piłsudskiego. Braki prądu spodziewane są również w Tucznej, Janowie Podlaskim, Ulanie, Czemiernikach, Wisznicach, Wohyniu, Sarnakach. Z brakiem dostaw energii borykać się też będą mieszkańcy: Zaliszcza, Czosnówki, Przychód, Pruchenek, Wólki Plebańskiej, Woli Dubowskiej, Rzeczycy, Dobrynia Dużego, Wólki Zabłockiej, Kobylan i kilku innych miejscowości.

Czytaj więcej »

Reklama