Budowa przedszkola w Rzeczycy dobiega końca (galeria)

Z nieskrywaną satysfakcją informujemy, iż budowa pierwszego przedszkola dobiega końca. Przygotowany jest już akt założycielki przedszkola, aby Rada Gminy mogła na sesji podjąć uchwałę o utworzeniu z dniem 1 września 2018 r. Przedszkola w Rzeczycy.

Przedszkole oferuje 100 miejsc dla dzieci w wieku 3 do 6 lat. W przypadku wolnych miejsc przedszkole po zakończonej rekrutacji może przyjąć 2,5 latka. Przedszkole będzie dysponowało:

– 5 salami dydaktycznymi wraz z niezbędnym wyposażeniem,
– pomieszczeniami administracyjnymi i gospodarczymi,
– zapleczem sanitarnym,
– kuchnią,
– placem zabaw.

Przedszkole aby spełniało swoje przeznaczenie, należałoby wyposażyć w niezbędne pomoce dydaktyczne, meble, zabawki oraz np. podłogę interaktywną, czyż nie?

Dzięki zaangażowaniu władz naszej gminy, udało się pozyskać dofinansowanie na wyposażenie przedszkola, zatrudnienie pracowników grup przedszkolnych oraz specjalistów takich jak logopeda, psycholog i pedagog. Dzieci w przedszkolu będą uczyły się języka angielskiego. Od maja 2018 roku Gmina Międzyrzec Podlaski będzie realizowała projekt dofinansowany z Unii Europejskiej „Idziemy do przedszkola” w ramach działania: 12.1 Edukacja przedszkolna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu 799 231,02 zł.

Rekrutacja do przedszkola rozpocznie się 7 maja 2018 r.

Wnioski będzie można pobrać: w biurze projektu, budynek Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski, pok. nr 22 (Referat Oświaty), w Przedszkolu w Rzeczycy.


materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst / zdjęcia: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *