Powiat: Rolnicy domagają się kolejnego spotkania z władzami w sprawie ASF

03 lutego delegacja blisko 50 rolników z powiatu bialskiego wzięła udział w spotkaniu w Warszawie poświęconemu bieżącym sprawom rolnictwa, a zwłaszcza wciąż aktualnemu problemowi ASF-u. Na spotkaniu obecni byli m.in. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Rafał Romanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa oraz Jarosław Sachajko – przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 06 lutego, na ostatniej Sesji Rady Powiatu Bialskiego, radny Marek Sulima złożył sprawozdanie ze spotkania.

– Dzieje się bardzo dużo złego w rolnictwie, a mimo to słyszę o porządku. W branży rolnictwa jest jednak przecież cały czas tragedia – mówił na sesji radny Marek Sulima.

Radny złożył na sesji prośbę do Rady Powiatu o zorganizowanie debaty w powiecie bialskim, na którą mieliby być zaproszeni premier i ministrowie odpowiedzialni za obecną sytuację w rolnictwie. Zaproszeni mieliby być również rolnicy z naszego regionu. Spotkanie byłoby według radnego okazją do debaty nad problemami w rolnictwie oraz szansą uzyskania odpowiedzi na pytania rolników, którzy w dalszym ciągu mają wiele wątpliwości zwłaszcza w sprawie procedur walki z ASF-em i zmianom w ustawach m.in. o Prawie Łowieckim.

Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński przychylnie odniósł się do prośby i obiecał pomóc w organizacji takiej debaty.

 


materiał: Powiat Bialski
zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *