Koroszczyn: Rekordowe ujawnienie nielegalnych papierosów

67 000 paczek papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w trakcie czynności kontrolnych na terenie terminalu samochodowego w Koroszczynie. 22 stycznia br. funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji w Terespolu poddali prześwietleniu urządzeniem rtg pojazdy ciężarowe wjeżdżające na terytorium Polski.

Następnie, po analizie obrazu skanów wytypowali do szczegółowej rewizji TIR-a należącego do przewoźnika z Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z dokumentami miał on przewozić z Briańska (Rosja) do odbiorcy w naszym kraju piasek szlifierski. Wewnątrz naczepy funkcjonariusze znaleźli papierosy bez znaków polskiej akcyzy marki „Fest”, które ukryto w plastikowych pojemnikach z piaskiem.
Wyładunek całego „trefnego” towaru trwał kilka godzin. Łączna wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 900 tys. zł. Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. W tym roku jest to największa próba przemytu papierosów na granicy polsko-białoruskiej udaremniona przez funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia: kom. Michał Naklicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *