Spotkanie Noworoczne PSL (film)

6 stycznia w Święto Trzech Króli odbyło się tradycyjne już spotkanie noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na obecnych czekał m.in. koncert kolęd śpiewanych przez zespół “Zorza” z Cicibora Dużego oraz piękny spektakl kolędniczy przygotowany przez grupę kolędniczą z Terebeli. Nie zabrakło również serdecznych życzeń podczas przełamywania się opłatkiem. Spotkanie było również okazją do podsumowań oraz zaznaczenia nowych wyzwań przed ugrupowaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego w bieżącym roku. 

Obecny na spotkaniu Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, zapytany o obecne władze PSL-u w naszym regionie powiedział – Po doświadczonych, bardzo owocnych latach kolegi Franciszka Jerzego Stefaniuka, dzisiaj stery władzy przejęli młodzi. Dobrze im to idzie, oceniam ich bardzo pozytywnie. Jestem bardzo zadowolony z pracy kolegi dr Przemysława Litwiniuka, jako przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego, myślę, że się uzupełniamy i dla tej części regionu stanowimy też bardzo ważne punkty, jeżeli chodzi o strategie wojewódzkie.
Marszałek złożył również za naszym pośrednictwem najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Wspomniany Franciszek Jerzy Stefaniuk, Prezes Honorowy ZP PSL, również obecny na spotkaniu w przemówieniu do zebranych mówił dużo o patriotyzmie, narodzie, obowiązkach spoczywających na narodzie oraz zasługach Polskiego Stronnictwa Ludowego w budowaniu niepodległej ojczyzny – Bez względu w jakim dziś systemie funkcjonujemy, działajcie tak, żeby potem nie było potrzeba za sobą sprzątać – prosił obecnych.

W czasie rozmowy z nami Prezes Honorowy ZP PSL Franciszek Jerzy Stefaniuk podsumował miniony rok oraz wskazał kierunek w jakim od zawsze zmierza Polskie Stronnictwo Ludowe – Każdy rok jest pełen osiągnięć, sukcesów i niepokojów i niepowodzeń, bo takie jest życie. Jeśli chodzi o nasz punkt widzenia, to my mamy zawsze charakter pokojowego działania, czego nie pokazano, a i często nie zauważano. Nie działaliśmy i nie działamy nigdy przeciwko komuś, tylko w sprawie ludzi, w sprawie ludzkich spraw. To jest nasz kierunek działania. Dziś po latach mojej działalności politycznej mogę powiedzieć, tak jak ja i moi koledzy, którzy już po mnie funkcjonują, jesteśmy rzecznikami pokoju i spokoju, bo tego ludzie oczekują.

 

 


materiał: Powiat Bialski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *