Reklama

III Gminny Konkurs Piosenki Ludowej w Wysokim (film)

26 listopada w Wysokim (gm. Międzyrzec Podlaski) odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej. W konkursie wzięło udział 6 zespołów ludowych. Poza konkursem zaprezentował się dziecięcy zespół „Hreczka” z Zaścianek. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim a honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:

I miejsce: “Ale Baby” z Kapelą z Berezy

II miejsce: “Sami Swoi” z Tłuśćca

III miejsce: “Jutrzenka” z kapelą Retro z Rogoźnicy

– Tworzymy taką fajną wspólnotę ludzi troski o przeszłość, troski o tą kulturę ludową, którą wynieśliśmy z naszych rodzin i jesteśmy za nią odpowiedzialni a w związku z tym staramy się pielęgnować ją, promować, ale też zaszczepiać młodemu pokoleniu – mówi wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

W materiale cała rozmowa z wójtem gminy Międzyrzec Podlaski, ponadto skróty z występów oraz krótka wypowiedź o nagrodach p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Michała Teofilskiego. Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu.

 


materiał: Radiobiper gmina Międzyrzec Podlaski
film: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Powiat: Program naprawczy szpitala, komunikacja autobusowa i finanse na remont drogi Rossosz – Kozły

Tematy podejmowane na Zarządzie dotyczyły: skarg na działalność, informacji z walki z ASF na terenie powiatu, programu naprawczego i powołania Rady Społecznej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim, zmian w budżecie, wsparcia finansowego Miasta Biała Podlaska, regulaminu wynagradzania nauczycieli, umowy na usługi w transporcie zbiorowym komunikacją autobusową, zabezpieczenia środków na remont drogi Rossosz – Kozły i ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.

Czytaj więcej »

Targowiska: notowania z 16 – 19 września

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica od 80 do 90 zł za tonę, jaja kurze od 40 do 90 groszy za sztukę, jabłka od 1 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1 do 3,5 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Reklama