Reklama

III Gminny Konkurs Piosenki Ludowej w Wysokim (film)

26 listopada w Wysokim (gm. Międzyrzec Podlaski) odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej. W konkursie wzięło udział 6 zespołów ludowych. Poza konkursem zaprezentował się dziecięcy zespół „Hreczka” z Zaścianek. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim a honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:

I miejsce: “Ale Baby” z Kapelą z Berezy

II miejsce: “Sami Swoi” z Tłuśćca

III miejsce: “Jutrzenka” z kapelą Retro z Rogoźnicy

– Tworzymy taką fajną wspólnotę ludzi troski o przeszłość, troski o tą kulturę ludową, którą wynieśliśmy z naszych rodzin i jesteśmy za nią odpowiedzialni a w związku z tym staramy się pielęgnować ją, promować, ale też zaszczepiać młodemu pokoleniu – mówi wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

W materiale cała rozmowa z wójtem gminy Międzyrzec Podlaski, ponadto skróty z występów oraz krótka wypowiedź o nagrodach p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Michała Teofilskiego. Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu.

 


materiał: Radiobiper gmina Międzyrzec Podlaski
film: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Jesień 2019: wyzwania dla gospodarki

Gospodarka europejska wkracza w fazę lekkiego spowolnienia wzrostu – wynika z jesiennej prognozy. Dotyczy to również Polski, choć nadal plasuje się ona wśród liderów tempa rozwoju gospodarczego wspólnoty. – Mimo coraz większych przeciwności zakłada się, że w ciągu najbliższych dwóch lat wszystkie gospodarki UE będą nadal rosnąć – ocenia komisarz Pierre Moscovici.

Czytaj więcej »

Reklama