IV Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych w Studziance (film)

18 listopada, w Studziance (gm. Łomazy) miał miejsce IV Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych „Ocalić od Zapomnienia”.

Na scenie wystąpiły zespoły śpiewacze: “Studzianczanie” ze Studzianki, “Zielona Kalina” z Dubowa, “Pohulanka” z Kopytnika“, “Tęcza” z Dąbrowicy Dużej, “Bokinczanka” z Bokinki Królewskiej, “Jarzębina” z Zabłocia, “Luteńka” z Koszoł i “Kaczeńce” z Czosnówki.

– Przegląd, jest takim cyklicznym spotkaniem na które przyjeżdżają zespoły nie tylko z terenu gminy Łomazy, ale również z terenu powiatu bialskiego. To jest piękne, że dzisiaj spotykacie się wspólnie, żeby zaprezentować tą pieśń patriotyczną, pieśń, która towarzyszyła od stuleci w naszym kraju, dawała nadzieję, była takim pokrzepieniem, ale również mówiła o ważnych wydarzeniach i ludziach – powiedział podczas otwarcia przeglądu w Studziance wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.

Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Łomazy, Grupa śpiewacza “Studzianczanie”, GOK w Łomazach i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.

 


materiał: Gmina Łomazy
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *