Reklama

IV Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych w Studziance (film)

18 listopada, w Studziance (gm. Łomazy) miał miejsce IV Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych „Ocalić od Zapomnienia”.

Na scenie wystąpiły zespoły śpiewacze: „Studzianczanie” ze Studzianki, „Zielona Kalina” z Dubowa, „Pohulanka” z Kopytnika„, „Tęcza” z Dąbrowicy Dużej, „Bokinczanka” z Bokinki Królewskiej, „Jarzębina” z Zabłocia, „Luteńka” z Koszoł i „Kaczeńce” z Czosnówki.

– Przegląd, jest takim cyklicznym spotkaniem na które przyjeżdżają zespoły nie tylko z terenu gminy Łomazy, ale również z terenu powiatu bialskiego. To jest piękne, że dzisiaj spotykacie się wspólnie, żeby zaprezentować tą pieśń patriotyczną, pieśń, która towarzyszyła od stuleci w naszym kraju, dawała nadzieję, była takim pokrzepieniem, ale również mówiła o ważnych wydarzeniach i ludziach – powiedział podczas otwarcia przeglądu w Studziance wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.

Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Łomazy, Grupa śpiewacza „Studzianczanie”, GOK w Łomazach i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.

 


materiał: Gmina Łomazy
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama