Reklama

Biała Podlaska: Mikołajki Jazzowe z akcją charytatywną (galeria)

Gwiazdą tegorocznych Bialskich Mikołajek Jazzowych organizowanych rokrocznie przez Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe, była śląska aktorka i wokalistka Adrianna Noszczyk w towarzystwie znakomitych muzyków jazzowych i klasycznych. Wyśmienity koncert odbył się 12 grudnia w bialskiej restauracji Verona. Koncert był również okazją do zbiórki pieniędzy na wsparcie Stowarzyszenia Wspólny Świat, które rozpoczyna budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Wokalistka dała popis świetnego warsztatu oraz niepowtarzalnej barwy głosu. Jeśli dodamy do tego ciekawe utwory dobrze skomponowane z tekstem oraz niemniej uzdolnionych muzyków zespołu, to otrzymamy wspaniały występ, który na Bialskich Mikołajkach Jazzowych wprowadzał niewątpliwie słuchaczy w piękny nastrój zadumy i zachwytu nad poziomem wykonawczym.

Obok Adrianny na scenie zagrali m.in. czołowy polski perkusista jazzowy Arek Skolik mający za sobą współpracę m.in. z Nigelem Kennedym, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem; równie znakomity trębacz klasyczny Tomasz Soswa współpracujący z wieloma orkiestrami symfonicznymi m.in. z NOSPR; Wojciech Sanocki – pianista, kompozytor, aranżer; Stanisław Sroka – gitara; Piotr Górka – kontrabas.

W przerwie koncertu odbyła się charytatywna licytacja wartościowego upominku, którego fundatorem była Barbara Chwesiuk. Licytację brawurowo poprowadził nasz redakcyjny kolega Mariusz Maksymiuk. Zebrane środki trafią na rzecz Stowarzyszenia Wspólny Świat w Białej Podlaskiej.


materiał: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe
tekst: Jakub (OvO) Sowa
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama