XXVI Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Chłopców

03.12.2017 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Serbinów” Biała Podlaska uczestniczyli w Lublinie w XXVI Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki Chłopców. Kolejne siatkarskie pokolenia bialskiej szóstki startują w tym cyklicznym turnieju od początku jego istnienia. Zawsze z sukcesami. Rywalizacja przebiega w trzech kategoriach: klasy IV– „dwójki”, klasy V– „trójki”, klasy VI – „czwórki”.

Doskonale spisali się w turnieju wychowankowie trenerów Joanny i Macieja Sobierajów. Wrócili do Białej Podlaskiej z sukcesami i trofeami sportowymi. I miejsce i złoty medal wywalczył zespół piątoklasistów w składzie: Bartosz Mazur (wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, otrzymał nagrodę MVP), Michał Ratajczak, Oliwer Chodyka.
Szóstolasiści wywalczyli II miejsce. Srebrny medal zdobyli: Hubert Librant, Maciej Jasiński, Wiktor Łukasiak, Nataniel Jóźwiak.

W kategorii klas IV w turnieju startowali: Mikołaj Szymanek, Mateusz Gryciuk, Szymon Janicki, Szymon Ostapski, Jakub Maliszewski i Sebastian Mirończuk. Był to ich pierwszy występ na „siatkarskim parkiecie”. III miejsce i brązowy medal zdobyła para: Mikołaj Szymanek i Mateusz Gryciuk Tuż za podium, na IV miejscu uplasowały się dwa zespoły. W kategorii „czwórek” zespół w składzie: Igor Kulawiec, Ignacy Semeniuk, Mateusz Łukasiak, Mateusz Karpiuk. W kategorii „trójek” – Michał Wenio, Dawid Wojewódzki i Filip Kowieski.