Kryminałki: Pobicie w Żerocinie. Sprawcami dwaj bracia

Cieleśnica: Włamanie do garażu. // Biała Podlaska: Na podstawie fałszywych dokumentów mieszkaniec gminy Międzyrzec wyłudził pożyczkę w kwocie 25 tys. zł. // Międzyrzec Podlaski: 58 latek nożem pociął, zniszczył ubrania mieszkanki miasta. // Berezówka: 38 latek z Terespola sprawcą kradzieży okien i kompletu opon z alufelgami. Ustalono pasera. // Żerocin: Dwaj bracia, 20 i 22 latek pobili mieszkańca gminy Drelów. // Huszcza Druga: Włamanie do niezamieszkałego domu a następnie do pomieszczeń gospodarczych. // Woskrzenice Duże: Złodziej wykorzystał sen kierowcy TiRa. Zdemontował wart pona 4000 zł rejestrator temperatury chłodni. // Pereszczówka: Prawdopodobnie podpalenie drewnianej stodoły pełnej słomy. // Ossówka: 28 latek z gm. Konstantynów zatrzymany podczas prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Stwierdzono 3 promile alkoholu.

 

25 listopada 2017 r., CIELEŚNICA
Nieznany sprawca włamał się do blaszanego garażu, zrywając kłódkę zabezpieczającą drzwi wejściowe prowadzące do pomieszczenia. Włamywacz ukradł z garażu piłę spalinową marki Stihl oraz narzędzia w postaci kluczy i śrubokrętów o łącznej wartości 500 złotych, na szkodę mieszkanki gminy Rokitno.

20 października 2017 r., BIAŁA PODLASKA, ul. Kolejowa
W piątek bialska komenda została powiadomiona, że mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski, w celu uzyskania pożyczki gotówkowej w kwocie 25 000 złotych, przedłożył w jednej z instytucji parabankowych fałszywe dokumenty, potwierdzające jego zatrudnienie. Po otrzymaniu pożyczki mężczyzna zaprzestał jej spłaty.

25 września 2017 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI
W piątek pokrzywdzona z Międzyrzeca Podlaskiego powiadomiła międzyrzecki komisariat, że 58-latek z Międzyrzeca Podlaskiego pociął nożem jej odzież w postaci swetrów, spodni, kurtek, płaszczy, powodując straty w kwocie 1.500 złotych.

01 grudnia 2017 r., TERESPOL, ul. Czerwonego Krzyża
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu, na podstawie materiałów własnych, ustalili sprawcę dokonanej w nocy z 23 na 24 listopada 2017 r, w miejscowości Berezówka, kradzieży dwóch okien dachowych marki Velux oraz kompletu opon z alufelgami, o łącznej wartości 1.668 złotych na szkodę pokrzywdzonego z gminy Zalesie. Sprawcą okazał się być 38-latek z Terespola. Mężczyzna usłyszał zarzut włamania, do popełnienia którego przyznał się. W toku dalszych czynności policjanci ustalili pasera skradzionych okien, którym okazał się być 36-latek z gminy Terespol. Paser usłyszał zarzut, do popełnienia którego nie przyznał się. Policjantom udało się odzyskać skradzione okna. Trwają czynności zmierzające do odzyskania opon z alufelgami.

01 grudnia 2017 r., ŻEROCIN
Dwaj bracia w wieku 20 lat i 22 lata z gminy Drelów pobili mieszkańca tej samej gminy w ten sposób, że jeden z nich trzymał pokrzywdzonego z tyłu za ręce, a drugi uderzał go pięścią w twarz. W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał zasinień w okolicach oczu i ogólnych potłuczeń głowy.

02 grudnia 2017 r., HUSZCZA DRUGA
Nieznani sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu otwierając w nieustalony sposób kłódkę zabezpieczającą drzwi wejściowe prowadzące do budynku. Włamywacze znaleźli w domu klucze, przy pomocy których otworzyli budynki gospodarcze, z których ukradli kosiarkę samojezdną marki Mountfield, osiem opon samochodowych, dziesięć litrów benzyny, latarkę naftową oraz trzy lampy naftowe o łącznej wartości 6.000 złotych, na szkodę 59-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska.

02 grudnia 2017 r., WOSKRZENICE DUŻE
Nieustalony do chwili obecnej sprawca, na terenie parkingu stacji paliw, wykorzystując sen kierowcy tira, zdemontował i ukradł ze skrzynki na naczepie rejestrator temperatury chłodni model DATACOLD o wartości 4.110 złotych, na szkodę firmy z Zaścianek.

02 grudnia 2017 r., PERESZCZÓWKA
W miejscowości Pereszczówka doszło do pożaru drewnianej stodoły, w której znajdowały się bele słomy. W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu spaleniu. Pokrzywdzona z gminy Drelów oszacowała poniesione straty na kwotę 4.500 złotych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

03 grudnia 2017 r., OSSÓWKA
Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mieszkańca gminy Konstantynów, który kierował samochodem marki VW Transporter. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: kom. Wojciech Lesiuk w.z.rzecznika KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *