Kryminałki: Zderzenie jednośladów w Romaszkach

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę po południu w miejscowości Romaszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 35-latek, nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanej rowerzystki doprowadzając do zderzenia. Kierowca motoroweru był pijany. Badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 16:30 w miejscowości Romaszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem, 35-letni mieszkaniec gm. Rossosz na prostym odcinku drogi doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Mężczyzna prawdopodobnie podczas wyprzedzania roweru, nie zachował bezpiecznej odległości, doprowadzając do wywrócenia jednośladów.

Jak ustalili policjanci kierujący skuterem mężczyzna był pijany. Badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Rowerem kierowała 56-letnia mieszkanka gm. Rossosz .W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 35-latek. Mężczyzna trafił do szpitala.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *