Reklama

Łomazy: Obchody Święta Niepodległości (galeria)

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna – obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Łomazach 11 listopada to niewątpliwie ważne dla każdego Polaka – patrioty święto. Gminne uroczystości z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły poczty sztandarowe Zespołu Szkół w Łomazach, Ochotniczej Straży Pożarnej, orkiestra dęta OSP, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, zaproszeni goście, dorośli mieszkańcy gminy oraz dzieci i młodzież.

Pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny złożono wieńce. Gospodarz uroczystości dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Bogumiła Wińska cytując słowa Józefa Piłsudskiego, że „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, podziękowała wszystkim tym, którzy od lat uczestniczą w obchodach 11 listopada.

Podkreśliła, że dziś nasz patriotyzm to uczestnictwo we mszy świętej za ojczyznę, to flagi wywieszone na naszych domach, śpiew pieśni patriotycznych, polski taniec i recytacja wierszy, to dbałość o tradycje i kulturę.

Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski powiedział, że niepodległość dla nas to przede wszystkim bezpieczeństwo współczesnych i pamięć o przeszłych pokoleniach. Gmina Łomazy pamięta o przodkach, o czym świadczą choćby niedawne obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach, Gminnej Biblioteki i OSP.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej, chór szkolny KANON oraz wychowankowie przedszkola. Na zakończenie można było uczestniczyć w żywej lekcji historii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjno – filmowej Bemowo z Warszawy.


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Obchody Święta Niepodległości w Łomazach
tekst: Anna Łojewska Szkoła Podstawowa w Łomazach
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama