Reklama

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Białej Podlaskiej (galeria)

19 października zebrał się nowy skład Powiatowej Rady Rynku Pracy. Podczas zebrania wręczono Akty Powołania nowych członków Rady oraz wyłoniono i powołano wśród nich przewodniczącego, którym został Arkadiusz Maksymiuk oraz Wiceprzewodniczącego Mateusza Jeżewskiego. Akty wręczał obecny na posiedzeniu starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz Edward Tymoszyński dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Chciałem Państwu bardzo serdecznie pogratulować i życzyć dobrej pracy i współpracy. Jesteście Państwo w większości już doświadczoną kadrą. Mam nadzieję, że tych, którzy dzisiaj zaczynają wprowadzicie w zakres zadań, które są realizowane. Panu Przewodniczącemu i Wiceprzewodniczącemu gratuluję wyboru i życzę wszystkiego dobrego – powiedział starosta bialski Mariusz Filipiuk.
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu za zaufanie, jakie w tym momencie wyrażacie. Dołożę wszelkich starań, żeby nie zawieść tego zaufania i żeby piastowane szczytne w moim odczuciu stanowisko pełnić jak najgodniej. Uważam, że przed naszą Radą stoi wiele zadań i myślę, że w takim gronie osób i doświadczonych i nowych członków Rady, którzy wniosą taką świeżość i zapał, wspólnie z całym gronem Urzędu Pracy będziemy szli do przodu – powiedział Arkadiusz Maksymiuk nowo wybrany Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Edward Tymoszyński przedstawił informację o aktualnej sytuacji na rynku pracy. Podsumował też działania PUP przez ostatnie 9 miesięcy. Był to okres dobrze spożytkowany na pomoc i aktywizację osób bezrobotnych. Potwierdzają to przytoczone liczby.
Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w PUP Biała Podlaska wynosi 7174 osoby. Zanotowano spadek liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych o 1211. W miesiącu wrześniu zarejestrowało się 960 osób, wyrejestrowało się natomiast 1203 osoby, co pokazuje spadek rejestracji w minionym miesiącu.
Za rok 2016 osiągnęliśmy efektywność zatrudnieniową w wysokości 88,29% i to jest pierwsze miejsce w województwie, a 33 w kraju spośród 340 urzędów. Efektywność kosztowa natomiast plasuje się na średniej wojewódzkiej a poniżej średniej krajowej, co oznacza, że taniej aktywizowaliśmy niż średnia w kraju – mówił Edward Tymoszyński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Powiatowa Rada Rynku Pracy podjęła również uchwałę w sprawie umorzenia nienależnie pobranego świadczenia przez bezrobotnego.


materiał: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
tekst: Wioletta Bielecka Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama