Podopieczni Świetlicy Środowiskowej „Promień” przywitali jesień na warsztatach w ECKiW OHP w Roskoszy (galeria)

Dzieci wraz z wychowawcami świetlicy prowadzonej przez Bialskie Stowarzyszenie „Promień” pod koniec września brały udział w warsztatach piekarsko-ciastkarskich prowadzonych przez Wioskę Ginących Zawodów w Roskoszy, podczas których poznały sposób wyrabiania oraz wypieku ciasteczek i rogalików.

– „Chcieliśmy pokazać naszym podopiecznym jak wygląda tradycyjny wypiek ciast i ciasteczek. W wielu domach nie ma już tej tradycji. Mam nadzieję, że te warsztaty zachęcą dzieci do wypiekania razem z rodzicami, ale również podczas zajęć w świetlicy będziemy częściej przyrządzać słodkości. Podczas kolejnych wyjazdów do ECKiW OHP w Roskoszy będziemy poznawać kolejne zawody. Dla wielu jest to jedyna okazja do poznania dawnych zawodów i naszej kultury regionalnej.”- mówi Violetta Kołodziejczuk, prezes Bialskiego Stowarzyszenia „Promień”.

Drugą częścią wyjazdu była wspólna integracja przy ognisku połączona z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Wszystkim smakowały własnoręcznie zrobione ciasteczka, które osłodziły spotkanie i były wstępem do złożenia życzeń z okazji Dnia Chłopaka.

 


materiał: Bialskie Stowarzyszenie „Promień”
tekst / zdjęcia: Violetta Kołodziejczuk, Prezes Bialskiego Stowarzyszenia „Promień”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *