Kryminałki: Zatrzymani sprawcy rozboju

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch mieszkańców miasta w wieku 28 oraz 33 lat. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie rozboju na szkodę 66-latka. Obydwaj odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywali karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 12 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Do zdarzenia doszło pod koniec września br. na terenie Białej Podlaskiej. 66-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego z obrażeniami ciała przewieziony został do bialskiego szpitala. O całym zdarzeniu kilka dni później poinformował policjantów członek rodziny poszkodowanego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 66-latek został pobity i okradziony. Zginąć miała mu gotówka oraz przedmioty wartościowe.

Sprawą zajęli się bialscy policjanci. Pomimo, iż początkowo przekazane przez pokrzywdzonego informacje okazały się niepełne, funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie rzeczywiście doszło do zdarzenia. Ustalili również personalia mężczyzn podejrzanych o udział w rozboju na 66-latku. Okazało się, że są to 28 oraz 33-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Jak ustalili funkcjusze, mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego w jednym z mieszkań na terenie miasta. Zadawali mu uderzenia i kopali go. Następnie skradli gotówkę i przedmioty o łącznej wartości ponad 5 tys. złotych.

Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Wobec 28 oraz 33 latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Obydwaj odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywali karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 12 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *