Kryminałki: Duża ilość zgłoszonych oszustw poprzez Internet

Terespol: Mieszkaniec utracił kartę a ktoś “sprytny” dokonał dzięki niej wypłaty pieniędzy z bankomatu. // Biała Podlaska: Mieszkaniec miasta oszukany za pośrędnictwem portalu olx.pl . Planował zakupić wózek dziecięcy. // Terespol: Za pośrednictwem tego samego portalu oszukano mieszkańca miasta. Tym razem trafił się nieuczciwy sprzedający telefon. // Biała Podlaska: Włamanie do sklepu spożywczego i kradzież szuflady z kasą fiskalną. // Żabce: Mieszkanka oszukana na olx.pl. Tym razem chodziło o zakup torebki. // Klonownica Plac: Tu również doszło do oszustwa. Na portalu sprzedajemy.pl oferowano telefon komórkowy. Mieszkaniec dokonał wpłaty, telefonu nie otrzymał. // Biała Podlaska: Kradzież felg i opon przy ul. Kosmonautów. // Biała Podlaska: Kolejne oszustwo poprzez Internet. Tym razem za pośrednictwem strony fh-falcon.pl nie udało się kupić pomimo wpłacenia pieniędzy pamięci RAM.

 

06.10.2017r. TERESPOL
Nieznany sprawca, przy użyciu uprzednio utraconej przez pokrzywdzonego karty, z bankomatu jednego z banków, dokonał nieuprawnionej wypłaty pieniędzy na szkodę mieszkańca gm. Terespol

23.09.2017r BIAŁA PODLASKA
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca zamieścił na portalu „olx.pl” ogłoszenie sprzedaży wózka dziecięcego oraz przyjął od pokrzywdzonego zaliczkę. Pomimo zobowiązania się do przesłania przedmiotowego wózka nie wywiązał się z umowy, nie przesłał wózka, jak również nie zwrócił pokrzywdzonemu zaliczki.

09.10.2017r. TERESPOL
Policjanci powiadomieni zostali również o oszustwie na szkodę mieszkańca Terespola. Nieznany sprawca, za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego „olx.pl” zaoferował sprzedaż telefonu komórkowego Sony Xperia przyjmując za niego zapłatę, po czym nie przesłał pokrzywdzonemu zakupionego telefonu, jak też nie zwrócił pieniędzy.

06.10.2017r BIAŁA PODLASKA
Nieznany sprawca po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza sklepu spożywczego, a następnie dokonał kradzieży szuflady kasy fiskalnej z zawartością pieniędzy. Łączna suma strat wyniosła około 1 tys. złotych na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej.

20.09.2017r. ŻABCE,
Policjanci Komisariatu policji w Międzyrzecu Podlaskim powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego. Nieznany sprawca za pośrednictwem ogłoszeniowego portalu internetowego OLX.pl, zaoferował sprzedaż torebki damskiej O-bag oraz przyjął za nią zapłatę na wskazany rachunek bankowy, a następnie nie przesłał pokrzywdzonej zakupionego towaru, jak też nie zwrócił pieniędzy.

25.09.2017 KLONOWNICA-PLAC
Bialscy policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Janowa Podlaskiego. Nieznany sprawca za pośrednictwem portalu internetowego sprzedajemy.pl, oferował do sprzedaży telefon komórkowy m-ki iPhone 7, a po otrzymaniu środków na wskazany rachunek bankowy, nie wywiązał się z umowy i do chwili obecnej nie przesłał go pokrzywdzonemu.

05.10.2017r. BIAŁA PODLASKA, ul. Kosmonautów
Nieznany sprawca dokonał kradzieży trzech kół złożonych z felg aluminiowych do samochodu osobowego marki ALFA ROMEO oraz opon, na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej.

02.10.2017r. BIAŁA PODLASKA
Policjanci powiadomienia zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca za pośrednictwem internetowej strony firmy FH-FALCON.PL oferował zakup pamięci RAM. Pomimo dokonanej wpłaty pokrzywdzony do chwili obecnej nie otrzymał zakupionego towaru ani zwrotu pieniędzy.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska – Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *