Reklama

Starostowie 4 powiatów podpisali list do Premier (film)

15 września starostowie powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego i włodawskiego podpisali list otwarty do Prezesa Rady Ministrów w sprawie ASF. Czy to coś pomoże? Czy sytuacja rolników nadal będzie tak opłakana…? Samorządom kończą się już pomysły i możliwości w rozwiązaniu problemu.

 

– Liczymy na to, ze pani premier podejmie stosowne działania i dlatego kierujemy do niej ten list. Tych listów do pani premier było wcześniej już naprawę sporo, ale dzisiaj zrobiliśmy to wspólnie, czterech starostów, więc liczę na to, że pani premier zobaczy, że jest to już naprawdę poważny problem. Do tej pory wydaliśmy już, jako samorząd blisko 100 000 zł na działania w związku z walką z wirusem ASF na terenie naszego powiatu – mówi starosta bialski Mariusz Filipiuk.


materiał: Powiat Bialski
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Usłyszeli zarzuty kuplerstwa – wynajmowali mieszkania na godziny

Bialscy policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę miasta oraz jej 31-letniego znajomego podejrzanych o kuplerstwo. Do tego procederu miało dochodzić już od połowy ubiegłego roku na terenie powiatu bialskiego i łukowskiego. Wobec obydwojga prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Zabezpieczyli 1000 litrów alkoholu i aparaturę do jego produkcji

Policjanci terespolskiego komisariatu podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnie alkoholu. W prywatnym domu ujawnili nie mniej niż 1000 litrów gotowego produktu oraz 1300 litrów zacieru, a także aparatury gotowe do destylacji. Funkcjonariusze „przyłapali” 65-letniego właściciela posesji w trakcie wytwarzania trunku.

Czytaj więcej »

Reklama