Wernisaż wystawy fotograficznej Artura Bieńkowskiego w Romanowie (galeria)

10 września w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej „Krajobraz Podlasia” w obiektywie Artura Bieńkowskiego. Dziś krótki komentarz autora i galeria zdjęć a już niebawem nasz reportaż filmowy.

– Fotografią zajmuję się dopiero od trzech lat. Moje zdjęcia przedstawiają głównie Podlasie, i pejzaż tych okolic. Pokazuje na nich, jak widzę pewne rzeczy. Mieszkam w Janowie Podlaskim, mam przyjemność i zaszczyt pracować w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim i te zdjęcia, które są na wystawie są głównie własnie z okolic Janowa. To zaproszenie tutaj to dla mnie naprawdę duże wyróżnienie, ponieważ tak piękne muzeum i takie historyczne miejsce. Te wnętrza, ta historia a przede wszystkim ta kresowość tych okolic na pewno wpisują się w moje fotografie – mówi Artur Bieńkowski, autor wystawy.

***
ARTUR BIEŃKOWSKI
Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie (zootechnika), instruktor jeździectwa. Pracownik Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Inicjator wielu imprez sportowo-kulturalnych: zawodów hippicznych, koncertów, wystaw. Wiceprezes Stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory I Pensjonaty. Sekretarz Lokalnej Organizacji Turystycznej “Między Bugiem a Krzną”. Członek Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich. Zainteresowanie sztuką zawdzięcza prof. Ludwikowi Maciągowi oraz prof. Stanisławowi Bajowi. Mieszka w Janowie Podlaskim. Tam w otoczeniu pięknych janowskich koni i niezwykłego krajobrazu nadbużańskich łąk i pól szuka Inspiracji fotograficznych.

 


materiał: Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *