I Turniej Zespołów Amatorskich o puchar PSL (galeria)

W niedziele 10 września na terenie zespołu boisk przy Szkole Podstawowej nr. 9 w Białej Podlaskiej został rozegrany I Turniej Sportowy Zespołów Amatorskich o Puchar Prezesa ZP PSL w Białej Podlaskiej Przemysława Litwiniuka.

Turniej zorganizowany został przez zarządy Miejski i Powiatowy PSL, Związku Młodzieży Wiejskiej i Forum Młodych Ludowców. Jego celem, oprócz popularyzacji sportu było zebranie artykułów szkolnych dla dzieci ze szkół i przedszkoli prowadzonych przez Polską Macierz Szkolną w Brześciu na Białorusi, które zespoły przekazały organizatorom jako wpisowe. Imprezę rozpoczął Radny Powiatu Bialskiego, Prezes Powiatowy Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Arkadiusz Maksymiuk.

W zmaganiach wzięło udział 5 dziesięcioosobowych zespołów:
Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Zespół Służby Więziennej – ZK Modrzew z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
Zespół osadzonych – ZK Olimp – z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
SHIP CENTER
FC Tuczna

Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak piłka nożna, rzuty piłką do kosza, strzelanie z wiatrówki i przerzucanie opony na czas.

Wyniki turnieju były następujące:
I miejsce – ZK Modrzew
II miejsce – KMP Biała Podlaska
III miejsce – ZK Olimp
IV miejsce – FC Tuczna
V miejsce – SHIP CENTER

Tytuł najlepszego strzelca w piłkę nożną zdobył Marcin Jakóbiuk z „ZK Modrzew”, najlepszym bramkarzem został Bartosz Reduch z „FC Tuczna”. Najlepsze wyniki indywidualne w pozostałych konkurencjach uzyskali: Grzegorz Nowicki z „ZK Modrzew” – rzuty do kosza, Mariusz Kononiuk z „KMP Biała Podlaska” – strzelanie z wiatrówki oraz Daniel Hermaniuk z „ZK Olimp” w przerzucaniu opony.

Na zakończenie prezesi ZM PSL i ZM ZMW, Grzegorz Siemakowicz i Marek Kuprianiuk wręczyli puchary za 4 pierwsze miejsca, statuetki dla najlepszego bramkarza i strzelca, oraz dyplomy za najlepsze wyniki indywidualne w konkurencjach.

Organizatorzy pragną przekazać szczególne podziękowania Pani Dyrektor SP nr. 9, mgr Katarzynie Sierpotowskiej za udostępnienie terenu szkoły do organizacji turnieju.


materiał: ZP PSL w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Grzegorz Siemakowicz ZMW
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *