Janów Podlaski: Dożynki Gminno – Parafialne 2017 (galeria)

W dniach 2-3 września gmina Janów Podlaski świętowała dwa ważne wydarzenia, 50-lecie GOK w Janowie Podlaskim oraz Dożynki Gminno Parafialne. Z tych okazji władze gminy przygotowały wydarzenia z interesującym programem atrakcji. Dziś kilka słów i galeria zdjęć z dożynek a już niebawem nasz reportaż filmowy z tego wydarzenia. W kolejnych materiałach przedstawimy obchody 50 lecia GOK i uroczyste pożegnanie wieloletniej dyrektor janowskiej kultury – Wiesławy Tur.

W minioną niedzielę w Janowie Podlaskim odbyły się Dożynki Gminno Parafialne. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji rolników i ich rodzin w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy. Po nabożeństwie odbył się przemarsz korowodu dożynkowego na czele, którego stali Starostowie Dożynek – Ludmiła i Grzegorz Panasiukowie. W korowodzie wzięła ponadto udział specjalna delegacja z miejscowości partnerskiej w Niemczech  Hohen Neuendorf w składzie: Steffen Apelt – Burmistrz, Aleksander Tonnies – Vice Burmistrz, Herta Mahlo – Tłumacz, Fred Bormeister – Przewodniczący Partnerskiego Komitetu. Dalej w korowodzie z wieńcami szli przedstawiciele miejscowości: Błonie, Bubel Granna, Jakówki, Janów Podlaski, Nowy Pawłów, Ostrów, Peredyło, Romanów, Stare Buczyce, Stary Bubel oraz Werchliś.

Kolejnym punktem programu było uroczyste przekazanie chleba przez Starostów Dożynek na ręce Wójta Gminy Janów Podlaski Jacka Hury. Po przekazaniu przyszedł czas na oficjalne otwarcie Dożynek przez Wójta oraz wygłoszenie okolicznościowych przemów.

W programie wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jury w składzie Bożena Warda, Katarzyna Hryciuk i Katarzyna Pisaruk postanowiło przyznać nagrody dla delegacji wieńcowych z Janowa Podlaskiego (I miejsce), Peredyła (II miejsce) oraz Błonia (III miejsce). Wszyscy pozostali otrzymali wyróżnienia. Uroczystego ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród dokonali wójt Jacek Hura i szanowne Jury.

Tego też dnia nastąpiło poświęcenie nowego wozu strażackiego, który już służy w jednostce OSP Bubel Granna.

Drugą część wydarzenia wypełnił program artystyczny. Na scenie wystąpił zespół ludowy „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa, soliści Gminnego Ośrodka Kultury: Oliwia Nieścioruk, Oliwia Nieścioruk i Aleksander Nieścioruk, Angelika Korlaga, Zuzanna Pikacz oraz Małgorzata Klimczuk.

Wspaniały występ dała również Kapela „Szwagry” z Siemiatycz oraz zespoły z Białorusi. Zwieńczeniem imprezy dożynkowej była dyskoteka do późnych godzin nocnych.

 

 

materiał: Radiobiper Janów Podlaski
temat: Janów Podlaski gmina
zdjęcia: Izabela Prokop / Grażyna Nowicka / Ireneusz Szychulski / Małgorzata Mieńko
tekst: Renata Kaczmarek / Jakub Sowa / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *