Sowa poleca – ciekawe wydarzenia i pomysły na spędzenie najbliższego weekendu

Przed nami kolejny wakacyjny weekend pełen atrakcji. Podpowiadamy jak ciekawie można spędzić czas wolny w najbliższe trzy dni. Zamieszczamy najciekawsze propozycje wydarzeń w okolicy oraz nasze pomysły, które być może zachęcą Was do ruszenia się z domu samemu, z całą rodziną lub z przyjaciółmi. Dla leniuchów kolejna propozycja lektury ciekawej książki.

 

PIĄTEK (11.08)


Biała Podlaska miasto

Koncert Fertile Hump

Na początek coś dla ucha, koncert warszawskiej grupy Fertile Hump, grającej mieszankę bluesa, punka i folku.

Fertile Hump to Magda Kramer (wokal, gitara), Tomek Szkiela (gitara, wokal) oraz ten przezabawny osobnik – Maciek Misiewicz (perkusja). Dajemy państwu korzennego, bluesowego rock’n’rolla ale przede wszystkim traumę i szczere do bólu i smutne jak ch** teksty pisane w warszawskiej kuchni. Fertile Hump od początku związane jest z wytwórnią Instant Classic gdzie w 2015 wydali EP’ke a w 2016 long play “Dead Heart”.

Wstęp 15 zł | Karma (ul. Szkolny Dwór 23) | start 20:00

>> WYDARZENIE NA FACEBOOKU <<


Gmina Łomazy

Wakacyjne wędrowanie – wycieczka rowerowa

Kolejna propozycja w regionie dla miłośników aktywności na rowerze. Wycieczka pn.  „Wakacyjne wędrowanie, baśni i legend miejscowych poznawanie”. W rajdzie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe (dzieci do lat 10 z opiekunem). Start  o godz. 10:00 spod GOK w Łomazach. 

>> SZCZEGÓŁY <<


Gmina Janów Podlaski 

Święto Konia Arabskiego

W dniach 11-14 sierpnia na terenie Stadniny Koni Janów Podlaski odbędzie się kolejna edycja najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w świecie koni arabskich – Święto Konia Arabskiego. W ramach wydarzenia odbędzie się XLVIII Aukcja Pride of Poland, Letnia Aukcja Koni Arabskich, Parada Hodowlana SK Janów Podlaski, wyścig koni arabskich na torze stadniny, specjalne pokazy koni różnych ras, zawody konne, kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Wspaniałe tradycje, nadbużańska przyroda i piękne konie, tego nie możesz przegapić.

>> PROGRAM <<

SOBOTA (12.08)

Międzyrzec Podlaski

Festyn Żeglarski

Tym razem coś dla “wodniaków”. Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa STANICA zaprasza na imprezę żeglarską. W programie atrakcje dla dzieci i dorosłych, pokazy ratownictwa wodnego, gry, konkursy, zabawy oraz koncerty. W czasie wydarzenia odbędzie się również akcja zbiórki krwi oraz rejestracja dawców szpiku kostnego. Początek imprezy godz. 14:00,
“Międzyrzeckie Jeziorka”, wstęp wolny!

>> PLAKAT <<

Mielnik (powiat siemiatycki)

VIII Koncert Plenerowy Chopin nad Bugiem 2017

Niemała gratka dla miłośników muzyki poważnej. W Mielniku nad Bugiem odbędzie się VIII edycja koncertu plenerowego “Chopin nad Bugiem” pod tegorocznym hasłem “Chopin w barwach lata”. Koncert poświęcony będzie twórczości  Fryderyka Chopina, geniusza fortepianu, ikony muzyki europejskiej. Na plenerowej scenie zabrzmią najbardziej znane utwory Fryderyka Chopina m.in.. mazurki, polonezy, walce, pieśni w wykonaniu studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert odbędzie się w mielnickim amfiteatrze Topolina, początek godz. 17:00, WSTĘP WOLNY! 

>> WYDARZENIE NA FACEBOOKU <<


Gmina Janów Podlaski 

Święto Konia Arabskiego

W dniach 11-14 sierpnia na terenie Stadniny Koni Janów Podlaski odbędzie się kolejna edycja najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w świecie koni arabskich – Święto Konia Arabskiego. W ramach wydarzenia odbędzie się XLVIII Aukcja Pride of Poland, Letnia Aukcja Koni Arabskich, Parada Hodowlana SK Janów Podlaski, wyścig koni arabskich na torze stadniny, specjalne pokazy koni różnych ras, zawody konne, kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Wspaniałe tradycje, nadbużańska przyroda i piękne konie, tego nie możesz przegapić.

>> PROGRAM <<

NIEDZIELA 13.08

Gmina Tuczna

Powiatowy Turniej Piłki Błotnej w Tucznej

Tym razem coś dla miłośników sportu i kąpieli błotnych – Turniej Piłki Błotnej o puchar Wójta Gminy Tuczna Zygmunta Litwiniuka.  Turniej rozpocznie się o godz. 11:00 na boisku błotnym przy basenie w Tucznej. Regulamin na stronie www.gminatuczna.pl.
Dla widzów ponadto mała gastronomia a dla dzieci dmuchane miasteczko.
>> PLAKAT <<


Terespol miasto

Koncert Piosenki Białoruskiej 

Kolejne ciekawe wydarzenie muzyczne – „Lato z Piosenką Białoruską„. Na scenie wystąpią: Angelina Pipper, Fantazja, Owacja oraz Pribuzhie. Początek godz. 15:00, wstęp wolny!
>> PLAKAT <<

Gmina Janów Podlaski

XLVIII Aukcja Pride of Poland

W dniach 11-14 sierpnia na terenie Stadniny Koni Janów Podlaski odbędzie się kolejna edycja najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w świecie koni arabskich – Święto Konia Arabskiego. W ramach wydarzenia w niedzielę odbędzie się główna aukcja “Pride of Poland” w której weźmie udział 25 koni, w tym 24 klacze i 1 ogier. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się Letnia Aukcja Koni Arabskich, Parada Hodowlana SK Janów Podlaski, wyścig koni arabskich na torze stadniny, specjalne pokazy koni różnych ras, zawody konne, kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich. 
>> PROGRAM <<

 

INNE PROPOZYCJE

 

Wycieczka rowerowa do Puszczy Białowieskiej

Były już dwie moje propozycje wycieczek po okolicy, a może tym razem coś bardziej ambitnego? pojechać trochę dalej, z noclegiem? Weekendowa trasa po Puszczy Białowieskiej (2-3 dni), która jest obecnie na językach wszystkich mediów z niestety dość mało chlubnych rzeczy, jakie się tam obecnie dzieją. Może to dobra okazja, aby samemu ocenić sytuację a jednocześnie poznać piękno tego niezwykle cennego przyrodniczego skarbu?. Start trasy z Hajnówki, koniec w Czeremsze. Dojazd do Hajnówki pociągiem z Białej Podlaskiej z przesiadką w Siedlcach. Powrót pociągiem ze stacji Czeremcha do Sarnak i dalej do Białej Podlaskiej na rowerze ok. 50 km (zobacz aktualny rozkład PKP). Na trasie najcenniejsze fragmenty Puszczy Białowieskiej, rezerwaty przyrody, uroczyska, zalew Siemianówka, ślady kolejki wąskotorowej, tematyczne szlaki m.im. “Wilczy szlak” i wiele innych atrakcji. Nocleg proponuję w jednej z licznych agroturystyk w rejonie Białowieży lub na polu namiotowym w samej Białowieży.

 

Seans w kinie

Kino Merkury w Białej Podlaskiej

>> REPERTUAR <<

Kino plenerowe w Huszczy (gm. Łomazy)
>> SZCZEGÓŁY <<

II Powiatowy Rajd Rowerowo-Kajakowy “Pamiętamy śladami historii”

Koszt 50 zł od osoby: ubezpieczenie, suchy prowiant na trasę, zwiedzanie, obiad, kolacja z ogniskiem, nocleg, śniadanie, spływ kajakowy, transport rowerów ze Sławatycz do Kodnia i obiad

12 sierpnia 2017 godz. 10:00 zbiórka przy kościele w Ortelu Królewskim dalej trasa 65: km Studzianka -Łomazy – Żeszczynka – Romanów- Sławatycze-Liszna

13 sierpnia 2017 spływ Sławatycze-Kodeń 38 km. Wyjazd z Kodnia około godziny 17:00 do Piszczaca.

Zapisy do 10 sierpnia 2017 gckis@piszczac.pl tel. 501 266 672 lub 83 355 99 85
Liczba miejsc ograniczona.

Lektura książki

“Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”

 

Ten portret legendarnego himalaisty to coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa.

„Logicznie rzecz biorąc, nie powinienem z tobą jechać, bo wszyscy ludzie koło ciebie giną” – powiedział Jerzemu Kukuczce w oczy jeden z kolegów alpinistów. Upiorne fatum czy faktycznie był odpowiedzialny za śmierć, która niemal zawsze podczas jego wypraw zbierała żniwo? Czy skoro już komuś nie możesz pomóc, bo odpadł od ściany lub umarł na obrzęk płuc, nie powinieneś już wchodzić na szczyt, po wielu miesiącach przygotowań będący w zasięgu ręki, spełniając swe marzenia?

Jak to się stało, że niewysoki, małomówny chłopak ze Śląska, elektromonter po szkole zawodowej, stał się „wielki”? Autorzy, dysponując ogromnym materiałem – pamiętnikarskimi zapiskami Kukuczki i jego książkami, rozmowami z żoną Cecylią, wywiadami z członkami wypraw, w jakich Kukuczka uczestniczył itd. – stworzyli fascynujący portret człowieka uparcie dążącego do celu, pełnego sprzeczności i zdającego sobie sprawę, że wszystkiego i wszystkich nie da się w życiu pogodzić, od młodości naznaczonego czyhającą w pobliżu śmiercią. 

Miał dwadzieścia trzy lata, gdy po raz pierwszy stracił w górach swego przyjaciela, rówieśnika. I czterdzieści, odpadając w 1989 roku od południowej ściany Lhotse stanowiącej bodaj najtrudniejszą próbę dla alpinisty. Tego ostatniego dnia zapisał w pamiętniku dwa zagadkowe słowa: Paradise – Raj… Ciała nie odnaleziono, grób jest… pusty!

Polecam.

Dzieje się coś ciekawego w Twojej okolicy? Zachęcamy do wysłania propozycji na nasz adres mailowy: kontakt.radiobiper@poczta.fm zamieścimy je w kolejnych materiałach.

 


materiał: Wakacje pełne atrakcji
grafika: pixabay.com
opis i okładka książki: www.agora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *