Kryminałki: Włamywacz zatrzymany

Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło na początku lipca br. na terenie Białej Podlaskiej. Łupem sprawcy padł znajdujący się w domu sprzęt RTV. Policjanci odzyskali całe skradzione wówczas mienie. Ustalili również, że nie jest to jedyny czyn na koncie 25-latka, gdyż miesiąc wcześniej włamał się na teren tej samej posesji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Na początku lipca br. policjanci powiadomieni zostali o kradzieży z włamaniem, do jakiej doszło na terenie jednej z bialskich posesji. Sprawca wykorzystując nieobecność właściciela włamał się do wnętrza domu. Jego łupem padł znajdujący się tam sprzęt, m.in. telewizor, kino domowe, laptopy oraz głośniki.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci odzyskali również całość skradzionego wówczas mienia.

25-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Mężczyzna podejrzany jest również o to, że pod koniec czerwca włamał się do budynku gospodarczego usytuowanego na tej samej posesji. Łupem sprawcy padła wówczas kosa spalinowa.

Wczoraj „amator cudzego mienia” usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *