Reklama

Siedlce: 26. urodziny Caritas Diecezji Siedleckiej

W czwartek 11 maja siedlecka Caritas świętowała w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 26. urodziny, podczas których szczególną uwagę poświęcono wolontariatowi. Był to moment podsumowania działalności w 2016 roku i nagrodzenia zasłużonych wolontariuszy za ich bezinteresowną pracę.

Spotkanie, na które zaproszono blisko 200 osób (pracowników i wolontariuszy CDS, proboszczów i delegatów parafii), rozpoczęło się o godz. 17:00 poczęstunkiem, przygotowanym przez niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Siedlcach, który jest jedną z jednostek Caritas Siedlce.

Następnie oficjalnego rozpoczęcia dokonał ks. Marek Bieńkowski, dyrektor CDS. Po obejrzeniu filmu o wolontariacie, słowo zabrała Monika Rybaczewska, koordynator Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej.

– Doceniliśmy dwie osoby, które oprócz pomocy, jaką udzielają podobnie do innych wolontariuszy, niosą coś więcej – wsparcie duchowe. Centrum Wolontariatu to są setki godzin miesięcznie ogromnej bezpłatnej pracy. Jest ona na wagę złota w obecnych czasach, kiedy większość rzeczy jest obliczalna materialnie.

Oni codziennie, cichutko, bez żadnego afiszu, świateł czy jupiterów po prostu pomagają – zaznacza M. Rybaczewska. Wśród nagrodzonych wolontariuszy znalazły się Justyna Mirończuk i Aleksandra Guz, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i kwiaty.

Jestem wolontariuszką od 4 lat. Na co dzień uczestniczę w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i chodzę do rodziny – do babci, która wychowuje dwóch wnuczków. Spędzam z dziećmi czas, wyjeżdżałam również z nimi na kolonie. Uczestniczę w wolontariacie, bo chciałam pomagać ludziom.

Sprawia mi to wielką radość i motywację do działania, dodaje mi energii do dalszej pracy. Nie oczekiwałam niczego w zamian, a tak naprawdę wiele dostałam od innych. Uśmiech jest dla mnie wielką nagrodą – mówi J. Mirończuk.

– Jestem związana z wolontariatem od 3 lat. Moimi głównymi zadaniami są jednorazowe akcje, eventy, wyjazdy, opieka nad dziećmi, odwiedzanie starszych osób. To, że zostałam zaproszona na scenę jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, docenieniem tego, co robię – dzieli się A. Guz.

Ważnym punktem tego dnia było wystąpienie Ilony Trojnar, dyrektor programowej Caritas Diecezji Siedleckiej, która wspólnie z księdzem Bieńkowskim, podsumowała charytatywną działalność organizacji w 2016 roku.

Słowo zabrał również ks. biskup Kazimierz Gurda, doceniając pracę osób zaangażowanych w dzieło Caritas. Pod koniec uroczystości wszyscy obejrzeli sztukę teatralną pt.: „Kantata na cztery skrzydła” w reżyserii Waldemara Koperkiewicza. Zwieńczeniem tego wieczoru był urodzinowy toast i bufet, również zapewniony przez ZAZ Siedlce.


materiał:Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst zdjecia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama