Reklama

Sylwetki powiatu bialskiego – Mateusz Majewski

Mateusz Majewski – Radny Powiatu Bialskiego wiek, wykształcenie, praca:

Mateusz Majewski pochodzi i mieszka w Gminie Rossosz, ma 34 lata. Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej ze stopniem magistra inżyniera.

Na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy Rossosz na stanowisku inspektora ds. gospodarki komunalnej i mienia gminnego, gdzie oprócz spraw związanych z gospodarowaniem mieniem gminy, aktywnie uczestniczy w pozyskiwaniu funduszy unijnych i realizowaniu projektów oraz inwestycji gminnych. Ponadto jako pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych zajmuje się prowadzeniem szeroko pojętej profilaktyki oraz kierowaniem osób uzależnionych na leczenie.

Równolegle do pracy w urzędzie Mateusz Majewski pracuje w Energia Dolina Zielawy sp. z o. o., którą wraz z wójtami gmin partnerstwa Dolina Zielawy tworzył od samego początku. Jako prezes zarządu kieruje działalnością spółki, razem z którą pozyskał finansowanie i wybudował pierwszą na Lubelszczyźnie, jedną z największych w kraju farmę fotowoltaiczną.

Stan cywilny: kawaler. reprezentuję: (klub, gminy)
W Radzie Powiatu Mateusz Majewski należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego, a reprezentuje mieszkańców okręgu nr 4 obejmującego gminy Rossosz, Łomazy i Piszczac.

kiedy i dlaczego zostałem radnym:
Pracę w samorządzie rozpocząłem w 2014 roku dzięki osobom, które dostrzegły i doceniły moją dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców w rodzinnej gminie oraz zaangażowanie i wkład w rozwój lokalnych samorządów. Zdecydowałem się kandydować do Rady Powiatu ponieważ widziałem jak wiele potrzeb jest nie tylko w gminie, gdzie mieszkam, ale również w samorządach sąsiednich, które obecnie reprezentuję, jak również w tych, z którymi współpracuję znacznie dłużej. Praca w Radzie Powiatu pozwala mi realizować oczekiwania mieszkańców gmin, a dla mnie samego jest nie tylko satysfakcją płynącą z pomocy ludziom, ale jest również nowym doświadczeniem wpływającym na mój rozwój zawodowy.
będąc radnym udało się:

Kandydując do Rady Powiatu i rozpoczynając w niej pracę postawiłem sobie konkretny cel: poprawić infrastrukturę drogową powiatu. Jako członek Komisji Rolnictwa, Gospodarki i Infrastruktury pracuję ze wspaniałymi osobami, z którymi udało się wypracować listę priorytetów i najpilniejszych zadań z zakresu remontów i poprawy stanu dróg powiatowych.

Ku uciesze nie tylko mojej, ale i mieszkańców powiatu, znaczna część wskazanych przez Komisję zadań jest już wykonana, a następne będą w przyszłości realizowane. Myślę, że dużym sukcesem jest współpraca powiatu z samorządami gminnymi w zakresie pozyskania funduszy unijnych i przebudowy dróg powiatowych. Współpraca ta rozpoczęła się od Gminy Rossosz, gdzie wspólnie z wójtem Kazimierzem Weremkowiczem wypracowaliśmy schemat i zakres działania, co spotkało się z pozytywnym odzewem zarówno we władzach gminy jak i powiatu ze starostą Mariuszem Filipiukiem na czele. Naszym śladem podążyły gminy Łomazy, Wisznice i Sosnówka.

Jako radny aktywnie zabiegałem zarówno podczas prac Komisji jak i na sesjach Rady Powiatu, aby każdy z zaangażowanych samorządów mógł we współpracy z powiatem wyremontować lub przebudować drogi na swoim terenie. Dzięki wspólnej pracy wójtów, radnych powiatu, jak również Zarządu Dróg Powiatowych pozyskano dofinansowanie na przebudowę ponad 30 kilometrów dróg powiatowych we wspomnianych gminach (ponad 13 km na terenie Gminy Rossosz), a także na terenie gminy Międzyrzec Podlaski, co dla mnie osobiście daje olbrzymią satysfakcję.

pracuję nad: (w której komisji się udzielam, priorytety, tematy, działania, zadania jakie podejmuję obecnie, które teraz mnie pochłaniają, bulwersują angażują)

Mateusz Majewski
jest przewodniczącym Komisji Samorządowej i Spraw Radnych oraz członkiem Komisji Rolnictwa, Gospodarki i Infrastruktury. W tej ostatniej angażuje się nie tylko w poprawę stanu dróg, ale również w działania na rzecz poprawy sytuacji rolników w powiecie bialskim. Radny Majewski, razem z przewodniczącym Komisji Rolnictwa – Markiem Sulimą, uczestniczy w rozmowach z rolnikami, dotyczących szkód wyrządzonych przez zwierzynę leśną. Obaj m. in. w ten sposób wspierają działania starosty, dotyczące nie przedłużania umów dzierżawy kołom łowieckim, które nie wywiązują się ze swoich obowiązków.

Uważam, że przyszedł najwyższy czas zająć się tym trudnym tematem i cieszę się, że starosta podjął się tego zadania, za co w imieniu licznych rolników bardzo dziękuję – mówi radny.
w przyszłości ważne będzie:
Zdaniem radnego w przyszłości ważne będzie obranie właściwych kierunków i priorytetów działania. Przed powiatem stają coraz nowe zadania, jednak nie można zapominać o dotychczasowych, tych najważniejszych. Moim zdaniem bardzo ważne będzie zapewnienie młodzieży odpowiedniej oferty kształcenia maturalnego; mamy wspaniałe szkoły średnie, dające możliwość nauki nie tylko w profilach ogólnych, ale i w profilach takich jak straż graniczna, policja lub związanymi z rolnictwem lub hodowlą koni.

dwa zdania o obecnej Radzie Powiatu:
Obecny skład Rady zawiera osoby doświadczone w różnych dziedzinach, co pozwala na

rozpatrywanie zadań z różnych punktów widzenia, umożliwiając podejmowanie obiektywnych decyzji. Będąc radnym po raz pierwszy cieszę się, że poznałem tak wielu wspaniałych ludzi, z którymi praca staje się przyjemnością i od których mogę się tak wiele nauczyć.
dwa zdania o współpracy z Zarządem Powiatu:

Współpraca z Zarządem Powiatu dobrze. Jego skład to moim zdaniem połączenie wiedzy, doświadczenia i młodzieńczego zapału, co powoduje żywiołowość oraz pozytywne efekty pracy.

moja podpowiedź:
Bolączką jest z pewnością brak własnej siedziby powiatu. Obecnie wynajmowany budynek nie jest w dobrej kondycji, a stan prawny nie pozwala na przeprowadzenie generalnego remontu czy przebudowy. Dlatego właśnie uważam, że powiat powinien w trosce o jakość usług świadczonych mieszkańcom zadbać w przyszłości o własną siedzibę.

gorąco polecam:
Zawsze bardzo chętnie wybieram się w nadbużańskie okolice, gdzie można nacieszyć oczy wspaniałymi widokami, spokojnie wypocząć i nabrać sił do pracy. Od Gnojna i Janowa Podlaskiego aż po Kodeń i Sławatycze rzeka Bug cieszy krajobrazowym bogactwem, które każdy powinien zobaczyć.

Z pewnością warto również odwiedzić Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie. jest to przepiękne miejsce, gdzie teraźniejszość styka się z przeszłością, gdzie można poczuć ducha naszego pisarza. Zachęcam wszystkich do udziału w organizowanych przez muzeum wydarzeniach kulturalnych, które w połączeniu z tym niezwykłym miejscem sprawiają, że chce się tam stale wracać.

Dlaczego warto, gdzie i w co zainwestować w Powiecie Bialskim: podpowiedź radnego dla inwestorów lokalnych ale i tych z Polski i zagranicy
Będąc największym powiatem województwa lubelskiego, powiat bialski posiada wiele miejsc atrakcyjnych dla inwestorów. Znaczna część gmin posiada przygotowane tereny inwestycyjne, czekające na zagospodarowanie. Z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo pomocni są wójtowie i burmistrzowie naszego powiatu w realizacji wszelkich inwestycji na swoim terenie.

Dużą szansą dla naszego regionu stanowią odnawialne źródła energii, zwłaszcza fotowoltaika i biogazownie. Powiat bialski jako teren o charakterze rolniczym, daje możliwość zapewnienia substratów do procesów technologicznych w biogazowniach. Jako północna część województwa lubelskiego cieszymy się największą ilością promieniowania słonecznego, które jest niewyczerpanym źródłem pozwalającym na produkcję energii w sposób cichy, bezkonfliktowy i bezpieczny. Doskonałym tego przykładem jest obszar Doliny Zielawy, gdzie w Gminie Rossosz funkcjonuje już jedna biogazownia i aż trzy duże farmy fotowoltaiczne.

radny prywatnie: co lubi jeść, sport, jak spędza wolny czas, osiągnięcia, zainteresowania
Prywatne Mateusz Majewski interesuje się motoryzacją i nowinkami technicznymi. Zainteresowaniem radnego cieszy się również szeroko pojęty bushcraft, dlatego w wolnym czasie wybiera się na wycieczki do lasu. Lubi tradycyjną polską kuchnię i przepada za ciastami. Nieczęste wyjazdy urlopowe lubi spędzać w przepięknych Bieszczadach. kontakt do radnego dla mieszkańców Powiatu Bialskiego: e-mail: [email protected] Radnego można również znaleźć na facebooku wpisując imię i nazwisko.


materiał: Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terebela: Magia świąt Stowarzyszenia Terra Bella (galeria)

W dniu dzisiejszym w świetlicy wiejskiej w Terebeli (gm. Biała Podlaska) miał miejsce I Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez lokalną społeczność dla lokalnej społeczności. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Terra Bella”, ale jak same przyznają przy dużej pomocy i wyrozumiałości panów, od kilku już tygodni spotykały się aby wykonać świąteczne piękności na wigilijne stoły.

Czytaj więcej »

Powiat Bialski ma projekt budżetu na 2020 rok! Oto najważniejsze planowane inwestycje!

Na ostatniej w tym roku zaplanowanej na dzień 30 grudnia sesji Rady Powiatu, radni dyskutować będą nad przyjęciem w proponowanej przez Zarząd Powiatu i Starostę Bialskiego budżetem Powiatu Bialskiego na rok 2020. Grubo ponad 150 mln zł sięgają zaplanowane na przyszły rok dochody i wydatki. Przyszły rok ponownie upłynie pod hasłem budowy dróg! Będzie tego dużo. Ciekawostką są zapisane środki na opracowanie projektowe budowy Powiatowego Centrum Administracji – własnej, długo oczekiwanej siedziby Starostwa Powiatowego!

Czytaj więcej »

Reklama