Biała Podlaska: Piłkarze ręczni zwycięsko zainaugurowali II rundę (galeria)

Dobrze rozpoczęli II rundę rozgrywek piłkarze ręczni bialskiego AZS AWF pokonując w meczu inauguracyjnym we własnej hali, wyżej notowany MSPR Siódemka Legnica 22:19 (11:10).

Już początek spotkania zapowiadał pozytywne emocje w dzisiejszym spotkaniu, czego dowodem była utrzymująca się przez większość pierwszej połowy przewaga gospodarzy – w 5 min 2:0, w 15min. 6:4, w 24 min. 10:6. W tej części meczu dobrze zaprezentowali się Michał Bekisz i Hubert Skuciński, którzy zdobyli po trzy bramki, jak również bramkarz gospodarzy Łukasz Adamiuk, który zanotował kilka bardzo istotnych dla przebiegu gry interwencji.

Po okresie bardzo dobrej gry „azetesiaków”, pojawił się moment słabszej dyspozycji w ostatnich 5 min spotkania. W realizacjię gry w ataku wkradła się nieskuteczność i proste błędy, których efektem była utrata uzyskanej przewagi, która na koniec pierwszej połowy wynosiła 11:10. Był to znak, że w drugiej połowie mecz rozpocznie się „na nowo”.

Początek drugiej połowy to dominacja zespołu z Legnicy, który odrobił w pierwszych 12 min 3 bramki doprowadzając w 42 min. do wyniku 12:14. Przez następne kilkanaście minut gra toczyła się „bramka za bramkę”. W tym okresie istotnymi interwencjami popisywał się ponownie Łukasz Adamiuk, który między innymi obronił rzut karny, a następnie jego „dobitkę” – dając tym samym sygnał do walki o punkty w tym meczu. Ważne bramki, dla przebiegu meczu w tej części, zdobywali Bartosz Warmijak, Michał Bekisz i Bartosz Ziółkowski. W kolejnych minutach spotkania AZS systematycznie odrabiał straty, bardzo rzetelnie bronił dostępu do własnej bramki, a następnie przeprowadził 3, najistotniejsze dla losów spotkania kontrataki, które na bramki zamieniali Hubert Skuciński i Karol Małecki, a w których asystował Marcin Stefaniec.

Zespół AZS AWF zasłużył na pochwałę, wygrywając z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem, dobrze rozpoczął drugą rundę, a przede wszystkim zdobył komplet bardzo ważnych punktów, które mogą być bezcenne w końcowej części sezonu.

Dzmitry Tsikhan I trener –Gratuluję chłopakom zwycięstwa, zagrali dobre spotkanie, pokazali, że potrafią zagrać zespołowo, cieszę się, że we własnej hali dobrze rozpoczęliśmy II rundę – pracujemy dalej-.