Reklama

Rossosz: Seminarium pt. ,,Pszczoła Miodna Przyjacielem Człowieka” (relacja)

27 stycznia 2017 r. w miejscowości Szelest, Gmina Rossosz  odbyło się seminarium pt. ,,Pszczoła Miodna Przyjacielem Człowieka”.

Organizatorem seminarium był Ireneusz Maziarz Kierownik Oddziału w Białej Podlaskiej WIORiN w Lublinie. Prelegentem wykładu był Pan Marian Wapa – emerytowany nauczyciel, pszczelarz, praktyk z długoletnim stażem.

Seminarium miało na celu poszerzenie wiedzy na temat pszczoły miodnej, promocji pszczelarstwa oraz prowadzenia pasieki. Omówiono zagadnienia związane z cyklem produkcyjnym w pasiece, produktami pszczelimi oraz środowiskiem w którym żyje pszczoła. Szczególną uwagę zwrócono na rośliny miododajne z uwzględnieniem użycia środków ochrony roślin jako substancji toksycznych dla pszczół. Odbyła się po wykładzie bardzo ciekawa i merytoryczna dyskusja.

W seminarium uczestniczyło 38 osób w tym pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie oraz oddziałów: Białej Podlaskiej, Parczewa, Biłgoraja, Kraśnika, Łęcznej, Puław, Łukowa, Chełma, Radzynia Podlaskiego, Laboratorium Wojewódzkiego w Radzyniu Podlaskim i Oddziału Granicznego w Koroszczynie.


materiał: Gmina Rossosz
tekst / zdjęcie: Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Oddział w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama